ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

І. Котляревський - знавець української народної пісні (за п’єсою «Наталка Полтавка»)

I.      ІЦо стало поштовхом до написання п’єси «Наталка Полтавка»? («Наталка Полтавка» — це твір, який виник як протиставлення п’єсі відомого драматур­га початку XIX століття О. ПІаховського «Казак-стихотворец». Дії у цій п’єсі розгортаються під Полтавою невдовзі після перемоги Петра І над шведами. ПІаховський наповнив свій твір сценами із «малоросійського життя», піснями, але автор так спотворив їх, що Котляревський вирішив написати п’єсу, в яку за основу було покладено події зі справжнього народного життя.)

II.     П’єса із народного життя.

І. Роль пісні у розкритті образів позитивних героїв п’єси. (Через пісню І. П. Котляревський передає настрої своїх героїв, їхнє світовідчуття. Наталка словами пісні говорить про себе:

Не багата я і проста, но чесного роду.

Не стижуся прясти, шити і носити воду.

Коли головна героїня, шануючи матір, зважується на самопожертву, зі сцени ллється сумна, тужлива пісня «Чого вода каламутна», в якій На­талка висловлює свої переживання і горе.

Образ Петра, як і образ Наталки, наділений ліризмом і виявляється у його піснях.

Микола — «сирота — без роду, без племені, без талану і без приюту». Але в ньому струмує життєва енергія, бадьорість і дотепність. Він любить рід­ний край, і пісні «Гомін, гомін по діброві», «Ворскла — річка невелич­ка» — свідчать про ці почуття.

Горпина Терпилиха — бідна вдова, знедолена жінка. Вона любить Натал­ку, вболіває за долю дочки і піснею «Чи я тобі, дочко, не добра желаю» передає свої почуття.)

2.     Роль пісні у розкритті образів негативних героїв п’єси. (Піснею «Ой під випінею, під черешнею», яку співає Наталка, автор характеризує під­старкуватого невдаху-залицяльника пана возного — крутія, хабарника. Життєве кредо возного Тетерваковського і виборного Макогоненка чітко сформульовано у пісні «Всякому городу нрав і права».)

3.     Зміст, мотиви і жанрові особливості пісень у п’єсі «Наталка Полтавка». (У п’єсі «Наталка Полтавка» 22 пісні. Серед них є ліричні («Віють вітри, віють буйні», «Сонце низенько, вечір близенько», «Чого вода каламут­на»), історичні («Гомін, гомін по діброві»), бурлацькі («Та йшов козак з Дону, та з Дону додому»), жартівливі («Дід рудий, баба руда», «Ой під ви­шнею, під черешнею»), сатиричні («Всякому городу нрав і права»).

III.     І. П. Котляревський — знавець пісні і піснетворець. (Дослідники встано­вили, що пісні, які звучать у п’єсі «Наталка Полтавка», можна поділити на чотири групи: народні пісні, які письменник використав у творі майже без змін; оброблені народні пісні, що у нових варіантах відповідають змісту п’є­си; перероблені літературні пісні XVII—ХУПІ століть; пісні, які написав у дусі народнопісенної творчості сам Котляревський. Майже половина пісень, які звучать у п’єсі, належать автору. Але навіть дослідникам-професіоналам, знавцям усної народної творчості, важко відрізнити народні пісні від автор­ських, що свідчить про великий талант Івана Петровича Котляревського.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 171 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz