ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Реалістичне і фантастичне в повісті Г. Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма»

I.       Повість «Конотопська відьма» — найкращий гумористично-сатиричний твір Г. Квітки-Основ’яненка. (Письменник в основу сюжету поклав народну творчість. Показуючи суспільні відносини, він сатирично висміяв життя і побут українського панства і козацької старшини кінця XVIII століття. Ви­сміюючи тупого, ні до чого не здатного сотника Микиту Забрьоху, писаря Пістряка та інших героїв твору, Григорій Квітка-Основ’яненко звертається до сатиричного прийому — гротеску.)

II.     Майстерне змалювання образів та подій у повісті «Конотопська відьма».

1.     Реалізм образів козацької старшини та панів. (Микита Забрьоха — цен­

тральний образ повісті. Він успадкував сотенство від батька і мав необ­межену владу не тільки над конотопською сотнею, а й над населенням міста. Сотник в усьому покладається на писаря Пістряка, який втілює найогидніші риси козацької старшини — шахрайство, паразитизм, ко­ристолюбство.

Г. Квітка-Основ’яненко реалістично зобразив й інших героїв твору, типо­вих представників старшини та панства.)

2.     Образи відьом. (Використовуючи народні повір’я про відьом, письмен­ник створює образи чаклунок, яким притаманна фантастична сила. Явдоха Зубиха зробила так, що Забрьоха з Конотопу під хмарами «поле­тів, мов ворона» свататися до хорунжівни.

Пріська Чирячка вміла лікувати всі хвороби так, що «кому жити, то й по­може, а кому вмерти, то зараз після її води і вмре».

Химка Рябокобилиха могла бачити людину наскрізь.

Палазька Псючиха вміла керувати хмарами.

Домаха Карлючківна робила всілякі капості кожному, хто хоч раз виявив до неї неповагу. За її словом з людьми траплялися усілякі дива.)

3.     Віра жителів Конотопа у фантастичні можливості відьом. (Віра у фантас­тичні здібності українського жіноцтва збереглася й донині. Що вже гово­рити про XVIII століття! Жителі Конотопа не сумнівалися у надприродних здібностях відьом, а тому всі зібралися біля ставка, де на жінок чіпляли ка­міння та кидали у воду. Яка тонула — та не відьма, а чаклунки плавали на поверхні та насміхалися з марних намагань конотопців утопити їх.)

III.     Роль реалістичного і фантастичного у повісті. (Поєднання реалістичного і фантастичного у повісті, гротескне зображення героїв і подій давало змогу Квітці-Основ’яненку висміяти розумове убожество і обмеженість козацької старпіини і панів. Письменник посміявся і з жителів славного міста Коното­па, які вірять чи удають, що вірять у звинувачення на адресу жінок, із захо­пленням розповідають різні небилиці, описують фантастичні події, свідками яких вони були.

У повісті немає жодного позитивного героя. І козацька старпіина, і пани, і судді, і попи, і прості люди живуть у якомусь фантастичному, наповненому дурістю, світі. Але водночас цей світ реальний і зрозумілий, адже, здається, за двісті років у нас в Україні мало що змінилося.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 179 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz