ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Жанрові особливості ранніх поезій Т. Г. Шевченка

Літературне оточення молодого поета. (Після звільнення з кріпацтва моло­дий Шевченко відвідував класи Академії мистецтв. І в цьому «святилищі», де викладали визначні митці, Шевченко починає писати вірші.

Діячі літератури й мистецтва нерідко влаштовували вечори, куди майже за­вжди приходив Шевченко. На цих вечорах він познайомився з Є. Гребінкою, поетом і перекладачем О. Струговщиковим, поетом, етнографом-музикан- том М. Маркевичем та багатьма іншими культурними діячами.)

II.     «Кобзар» 1840 р. — перша збірка Т. Г. Шевченка.

1.     Поема «Катерина». (У першу збірку увійшло вісім творів. Серед них була поема «Катерина», в якій поет, розповівши про долю збезчещеної дівчи­ни, висловив своє співчутливе ставлення до українських жінок.

За жанром «Катерина» — це ліро-епічна поема. Для неї характерне від­творення життя героїв у найнапруженіших моментах. У творі поет по­казує трагічне життя Катерини, розкриває риси її характеру. Дуже часто Шевченко епічну розповідь перериває ліричними відступами, у яких ви­словлює своє ставлення до героїв, до явищ суспільного життя.)

2.     Лірика. («Кобзар» 1840 року відкривається поезією-роздумом «Думи мої, думи мої...» У цьому ліричному творі Шевченко висловлює свої погля­ди на мистецтво і на художнє слово. Він усвідомлює себе співцем наро­ду, говорить про тяжке горе людини, про її недолю. Саме тому його думи «стали на папері сумними рядами».

Віршем-посланням «До Основ’яненка» Шевченко звертається до Г. Квіт­ки-Основ’яненка, якого називає отаманом, батьком, орлом сизокрилим. Поет оспівує минуле України і протиставляє його сучасності, висловлює впевненість, що українське слово розвиватиметься:

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине...

От де, люди, наша слава.

Слава України!

У ліриці Шевченка раннього періоду помітне місце посідають твори про сироту, виражається невдоволення поета тогочасною дійсністю.)

3.     Балади. (Балади Т. Шевченка багато в чому продовжують традиції попе­редньої літератури, проте за ідейним спрямуванням, поетичною майстер­ністю, образною системою вони були явищем новаторським, оригіналь­ним.

Поезія «Тополя» увійшла до «Кобзаря» 1840 року. Тут виразно звучить мотив самотності. Крім фантастичного епізоду перетворення дівчини в тополю, у баладі все реалістичне.)

ПІ. Слово, що створило національну культуру. (Твори раннього періоду показа­ли, що в українську літературу прийшов митець, який здатен вивести націо­нальну культуру на найвищий світовий рівень. У них багато почуття, вогню, любові до вітчизни. Українське поетичне слово зазвучало з нечуваною до того силою, відкрило новий світ поезїї, заясніло невідомою досі простотою і поетичною грацією.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 123 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz