ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Послання «І мертвим, і живим...» - заповіт Т. Шевченка нащадкам

I.       Жанр послання у творчості Т. Шевченка. (До жанру послання Т. Г. Шев­ченко звертався доволі часто. Але то були звертання до окремих осіб («До Основ’яненка», «Марку Вовчку», «Гоголю»). У посланні «До Основ’яненка» поет згадує славне минуле України, виливає свою тугу за тим, що «не вер­нуться запорожці, не встануть гетьмани», просить Основ’яненка продовжу­вати співати «про Січ, про могили». Звертаючись до Марка Вовчка, Шевчен­ко називає її «кротким пророком», і «обличителем жестоких людей неситих». У посланні «Гоголю» поет згадує Тараса Бульбу, який убив зрадника-сина, порівнює його з сучасними йому батьками, які викохують своїх синів не для слави України, а щоб продати «в різницю москалеві».)

II.     Послання «І мертвим, і живим...» — плід роздумів поета над долею України.

1.     Звернення поета до національної інтелігенції та ліберального панства. (Послання «І мертвим, і живим...» адресоване різним верствам населен­ня, і в першу чергу — панам-лібералам, які привозили з-за кордону ідеї свободи, рівності, братерства. Але ці слова прикривали хижацьку сутність багатьох освічених дворян, які були кріпосниками:

Кричите,

Щоб Бог создав вас не на те Щоб ви неправді поклонились!..

І хилитесь, як і хилились!

І знову шкуру дерете з братів незрящих, гречкосіїв...)

2.     Заклик поета до передової дворянської інтелігенції. (Шевченко знав па­нів, які за кордоном гайнували час, розтринькували майно. Звідти вони привозили тільки «великих слів велику силу, та й більш нічого». Але поет знав і таких дворян, які боролися за правду, виступали за звільнення се­лян. Це їх закликав Шевченко нести в народ правду, подивитися на свою країну і полюбити щирим серцем «велику руїну».)

3.     Протест поета проти перекручень історії України. (Тарас Шевченко до­бре знав теорії західноєвропейських учених про монгольське походження слов’ян. Він різко виступав проти цих теорій, викривав байдуже ставлен­ня слов’янофілів і космополітів до рідної історії, мови, засуджував раб­ське схиляння перед іноземними авторитетами:

Колись будем
І по своєму глаголать.

Як німець покаже.

Та до того й історію
Нашу нам розкаже, —

Отоді ми заходимось!..)

III.     Актуальність твору. (Твір «І мертвим, і живим...» — це поетове звертання до сучасників і заповіт нащадкам любити «щирим серцем велику руїну», ма­тір Україну, бо «хто матір забуває, того Бог карає». Послання «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм» не втратило свого значення і в наш час, коли не змовкають суперечки про державну мову, про слов’ян-

ську близькість і єдність, про необхідність відстоювати незалежність Укра­їни. Слово Шевченка залишається зброєю в боротьбі з тими, хто цурається мови й культури рідного народу, зневажає його історію і мріє про віднов­лення імперії.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 219 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz