ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Ім’я Бога у творчості Тараса Шевченка

Останнім часом почали з’являтися твори маловідомих письменників про Та­раса Григоровича Шевченка і його творчість, у яких автори намагаються довести абсолютно дикі ідеї, що наш поет був войовничим атеїстом і навіть послідовни­ком вампірів. Останнє твердження вони виносять з того, що у творах Шевченко часто використовує слова «кров», «смерть», «горе» і т. ін. Не знаю чому, але мені зовсім не хочеться говорити про недолужність подібних закидів. А ось із твер­дженням про атеїстичні погляди нашого поета можна посперечатися, тим біль­ше, що у богоборстві Шевченка почали звинувачувати ще з кінця XIX століття.

Версія про «атеїзм Шевченка» створювалася людьми, які самі не вірили в Бога і шукали серед геніїв підтримки своїм поглядам. З цією метою часто циту­ється уривок з поеми «Сон», де Шевченко розповідає про несправедливий світ, в якому один оббирає людей, другий «гострить ніж на брата», третій «вижде не­щасливий у тебе час і запустить пазури в печінку», ще хтось із отечества «кров, як воду, точить...» А братія мовчить, витріщає очі і ніби погоджується з усім. Поет гнівно вигукує:

Так і треба! бо немає Господа на небі!

Та це ж зовсім не твердження, а крик зболеної душі, яка викликає гнів не­бесний на всі ті злочини. Кобзаря треба читати від слова до слова, а не вихо­плювати окремі речення. Люди часто нарікають на Бога через гнів і відчай — і це гріх не з гордині, а через безсилля і неможливість щось змінити у житті. Шев­ченко — не богоборець, не войовничий атеїст, а глибоко віруюча людина. Він говорить:

Молітесь Богу одному.

Молітесь правді на землі,

А більше на землі нікому Не поклонітесь.

Людина буває слабкою. Навіть у Біблії час від часу звучать грішні моти­ви відчаю, що переходять у докори Богу. У Псалмі 43 є такі рядки, звернені до Творця: «Ти нас нашим сусідам віддав на зневагу», «Прокинься ж, для чого Ти, Господи, спиш!» Та хіба ж ці слова свідчать про заперечення Бога?

У поемі «Гайдамаки» Шевченко просить Божого благословення на опір кривдникам. Повстанці освячують ножі і тільки після цього виходять на війну за свою віру, за свою Батьківщину:

А ви Україну ховайте:

Не дайте матері, не дайте В руках у ката пропадать.

Поет упевнений, що тим, хто бореться за волю, допомагає Бог:

Борітеся — поборете.

Вам Бог помагає!

За вас правда...

(«Кавказ»)

Багато творів Шевченка присвячено подіям, які, здавалося, могли б і забути­ся, застаріти, а разом з ними мали б утратити актуальність і твори. Але ми зно­ву і знову звертаємося до сатири на царя, царицю та придворних, перечитуємо «Послання» — викривальну розмову зі старосвітськими поміщиками. Можливо, секрет генія в тому, що він говорить на вічні теми, а епіграфи до творів бере із Євангелія? Ніхто так щиро не сповідається перед Богом, як Шевченко, ніхто не живе у постійному діалозі з Богом, як наш поет. Глибоку віру у добру силу Твор­ця Тарас Григорович виніс із дитинства:

Мені так любо, любо стало.

Неначе в Бога...

Уже прокликали до паю,

А я собі у бур’яні Молюся Богу...

Цілісність натури, віру в Бога Шевченко проніс крізь усе життя, і вона допо­магала йому не розчаруватися в людях, любити і їх, і увесь світ:

Боже милий.

Як хочеться жити,

І любити Твою правду,

І весь світ обняти.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 177 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz