ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Моя оцінка подій, зображених у творі «Чорна рада»

Задум написати історичний роман зародився в Пантелеймона Олександро­вича Куліша на ранньому етапі його творчості. Цю ідею він виношував понад десять років: знайомився з козацькими літописами, записував історичні пісні, думи, перекази, легенди, в яких розповідалося про складну політичну боротьбу за гетьманську булаву 1663 року.

Куліш показав боротьбу за владу між Якимом Сомком і Іваном Брюховець- ким, які добре знали один одного і відчували взаємну ненависть. Сомко знева­жав Брюховецького за низьке походження, здатність скоїти злочин, за брехли­вість, позування, улесливість. У свою чергу, Брюховецький відповідав Сомкові тим же самим пихатість, зневагу до черні. Можна тільки здогадатися, як пере­жив Іванець катання на свині по всьому місту за те, що Сомко застав його біля своєї постелі з ножем у руці, звинуватив у злочинних намірах.

Звичайно, Кулішеві як авторові треба було віддати свої симпатії комусь од­ному, і він обрав Сомка, який видавався авторові достойним булави. І справді, Сомко, який так і не прийшов до влади, нічим не согрішив перед народом. До­бровільно прийнята смерть від Брюховецького перетворила його на мученика. Він не завинив перед Україною ні братовбивчими війнами і міжусобицями, ні злукою з Москвою, ні участю у подальшому розшаруванні запорожців і зміц­ненні феодальної влади.

Іван Брюховецький на що тільки не йшов заради гетьманства. Він украв срі­бло із гетьманських комор і роздавав його низовим козакам, щоб завоювати їхню прихильність; ходив у дранті, світячи голими пальцями через дірки в чо­ботях; говорив про те, що заради громади ладен пожертвувати не тільки своїми статками, а й самим життям; усіляко принижувався і перед простим людом, і перед старшиною, і перед російським князем, запевняючи, що, отримавши бу­лаву, буде виконувати їхню волю, стоятиме на сторожі інтересів простих людей, не допустить безмірного збагачення одних і зубожіння других.

Воістину, геніальні твори безсмертні і актуальні в усі часи. Істрія України зро­била виток, і через триста тридцять один рік ми опинилися у тому ж політично­му становищі, що й наші предки в далекому 1663 році. Таке ж безмірне бажання отримати булаву, такі ж обіцянки, розмови, обговорення і той самий результат. Таке враження, ніби сучасні піарщики таки добре знають класику і творчо корис­туються надбаннями старожитності. А може, то такий наш український менталі­тет, що світ розвивається за загальними законами, а ми за своїми власними?

Роман «Чорна рада» актуальний не тільки образами претендентів на геть­манство та поведінкою черні, яка вірить у брехливі обіцянки, простягаючи руки за шматком з панського столу. Хочеться вірити, що є й зараз серед нас хоч один Кирило Тур, в образі якого письменник відтворив дух побратимства, щи­рої вірності товаришу, лицарського завзяття. Є на Україні й такі, як полковник Шрамко. В той час, коли козацька старшина прагне до наживи, захоплює землі і маєтки, Шрамко живе скромно, с}лилінно виконуючи Божі заповіді, адже він не тільки полковник, а й священик. Його хвилює доля України, яка стоїть на роз­доріжжі, немов сирота, а чужі люди і свої діти шматують її беззахисне тіло.

Та невже ж трагічна історія далекого XVII століття стане долею нашої Украї­ни? Невже знову життя народу буде залежати від амбіцій однієї людини чи куп­ки амбітних політиканів? Зараз XXI століття, і Україна потребує змін, а не не­скінченного повторення однієї і тієї самої ситуації.

Дочитую останню сторінку роману, і сум огортає душу. Не дав Куліш розум­ної поради народу, не прописав рецептів боротьби з підлими брехунами, що жи­рують на народному горі. Але твір примушує нас зіставляти різні історичні епо­хи і думати, як знайти вихід із ситуації, якій триста тридцять один рік.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 176 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz