ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Фауст і Мефістофель: мандри жипям у пошуках прекрасного

«Фауст» — один із найголовніших творів не лише німецького філософа і пись­менника Гете. «Фауст» є один із найважливіших творів світової літератури. Цен­тральна проблема цього твору — проблема єдності ідеалу і реального життя — для багатьох людей стала відправною точкою роздумів над долею світу, суспільства і людини. Герой Гете, вчений Фауст, шукає щастя у світі земних пристрастей та у світі ідей. Зміст «Фауста» універсальний: він розповідає про молодість і старість, життя і смерть, війну і мир, побут, політику, науку і мистецтво. Кожний, хто чи­тає цю книгу, знайде у ній свої, звернені тільки до нього, рядки.

Втомившись від наукових пошуків, головний герой Гете, вчений Фауст, ро­зуміє, що життя йде повз нього, а він сам залишається зовні. Він навіть думає скінчити життя самогубством, та скоро відкидає цю ідею. Але у нього більше немає стимулу продовжувати наукові пошуки, немає стимулу, який дав би йому стимул до пошуку істини. Фауст шукатиме такого стимулу від насолод, але не знайде його.

Ось тут біля нього і виникне спокусник-Мефістофель, який довго вже бігав навкруги у вигляді чорного пуделя. Вони укладають угоду, змістом якої є про­даж Фаустової душі Мефістофелю за одну-єдину мить, яку сам Фауст проголо­сить прекрасною. Поки що Фауст жодного разу не переживав такого у житті і впевнений, що це неможливо. Мефістофель же мав надати вченому усі можли­вості бути вдоволеним життям. Так починаються ці пошуки сенсу буття, у яких кожний із них має отримати своє.

Мефістофель — «дух заперечення», скептик, який сам про себе каже: «Я — частина тої сили, що завжди робить благо, бажаючи усьому зла...». Він — про­водир Фауста у людському світі, якого кабінетний учений зовсім не знає. Спер­шу Мефістофеля сприймають як нечисту силу, такого собі «чорта». Проте дуже скоро ми бачимо його людські якості. Розумний, сміливий, винахідливий, з го­стрим розумом, він водночас безжальний і нещадний. Мефістофель ні злий, ні добрий, він — дух, надлюдська істота, яка бачить світ людей «зверху» і хоче по­казати, що цей світ нічого не вартий.

Почавши пошуки прекрасного з винного погрібка, ця фантастична пара по­бачить багато усього: кохання і ненависть, війну і мир, владу і рабство, бідність і багатство. Показуючи принади людського світу, Фауст водночас насміхається над людьми, яких ведуть нестримна хіть, лють, ненависть.

Спокушання Фауста Мефістофелем закінчується смертю Фауста, який наре­шті немовби побачив прекрасний розквіт рідного краю, не знаючи, що це лише марення. Хитрий Мефістофель намагатиметься забрати душу, але її віднімуть у нього ангели: «Чиє життя пройшло в шуканні, того ми можемо врятувати...». За­вершене коло життя, закінчується розповідь про Фауста, яка почалася з «Проло- га на небі». Фаустова душа повертається до Бога. Закінчено пошуки, закінчена довга мандрівка у пошуках прекрасного. Воно знайдене — але у майбутньому, у світі ідей. «Мета нескінченна тут, у досягненні», — говорить Гете. Він ствер­джує: людина величніша за природу, ніщо не може знищити людяність, кохан­ня, свободу розуму. Можливо, тому і ми будемо ставити Фаустові питання усе життя і завжди шукатимемо Істини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 89 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz