ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Історія кохання Фауста і Гретхен у трагедії Й. В. Гете «Фауст»

Ця історія починається з кухні відьми, на якій Фауст за допомогою відьми отримує чарівний напій, разом з яким до нього повертається молодість. Фауст має надію знайти щастя у коханні юної Гретхен. Він намагається жити люд­ським життям, їх пристрастями, примхами. Але разом з красунею Гретхен він знайде і вуличних пліткарок, заздрісних подруг, хитрого і жадібного попа.

Гретхен — найпоетичніший з жіночих образів у світовій літературі. Дочка бюргера, проста і невибаглива, вона зображена як дитя природи. Гретхен багато працює, як і всі німецькі жінки: готує їжу, прибирає дім, шиє, співає пісні, во­рожить на квіточці. Наївна, проста і довірлива, вона дуже подобається Фаусту і відповідає на його почуття коханням. Але вона у полоні релігійних та побутових звичаїв, її лякає вільний і незрозумілий Фауст.

Кохання, яке має давати лише радощі для Гретхен, скоро перетворюється на муку, на невільні злочини. Гине у поєдинку з Фаустом її брат Валентин, помирає від снодійного, даного дочкою, мати Гретхен. Вона сама знищена людським осу­дом, бо народила безшлюбне дитя. Міщани виганяють її з міста і нещасна Гретхен стає вбивцею рідної дитини — вона топить новонароджене дитя у лісовому струм­ку. Нещасна Гретхен втрачає розум, вона чекає страти у міській в’язниці.

Фауст із Мефістофелем намагатимуться врятувати її, забрати з в’язниці, але чиста і прекрасна душею Гретхен відмовиться від допомоги нечистої сили, від­штовхне від себе Фауста: він не такий, як усі, він винний в усіх її стражданнях. У фінальній сцені смерті Гретхен у відповідь на крик Мефістофеля «Вона заги­нула!» зверху прозвучить: «Вона врятувалась!». Це голос Господа, який огортає своєю любов’ю усяку віруючу душу.

Фауст розуміє, що винний у загибелі Гретхен, це підштовхує його до нових мандрів. Але він завжди пам’ятатиме її — ніжну, прекрасну, втілення жіночнос­ті, любові, тепла, оновленого життя.

Образ Гретхен і її трагічного кохання до Фауста надихнув поетів, музикантів, художників на створення нових книг, музики, картин. Серед них — «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова, «Фауст-симфонія» Гектора Берліоза. В опері Шарля Гуно «Фауст» з усієї трагедії Гете композитором використаний лише епі­зод кохання Фауста і Гретхен-Маргарити. До геніального поетичного твору Гуно додав свої геніальні мелодії, давши Фаусту і Маргариті сценічне життя. У Герма­нії опера йде під назвою «Маргарита». Образи Гете вічні, як вічне кохання.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz