ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Філософське значення образу Фауста

Фауст — дуже оригінальний образ у світовій літературі. Взагалі літературні образи у художніх творах розкриваються по-різному. Деякі розкриваються че­рез дії, учинки та взаємодію з іншими персонажами. Деякі образи розкривають­ся через роздуми, ліричні монологи та ставлення героя до життя. Розкриваючи образ персонажа, письменники використовують різноманітні прийоми, але зде­більшого якийсь один домінує. Окрім самої художньої та філософської цінності образу доктора Фауста, мене вразило ще й те, що він ніби живий. Це тому, що описаний він дуже багатогранно та різнопланово. Фауст змальовується і через його вчинки, і через роздуми...

Трагедія «Фауст» є серйозною та довершеною з багатьох причин. Але голо­вна причина полягає в тому, що сам автор ґрунтовно підійшов до створення «Фауста», порушивши глибокі та актуальні проблеми.

Особисто для мене Фауст — не образ, за діями якого спостерігаєш збоку та із зацікавленням, як під час перегляду захопливого пригодницького фільму. Фауст змушує співпереживати. Хоча навіть не стільки співпереживати, скільки «спів- мислити», якщо можна так сказати. Безумовно, література не завжди має бути тільки корисною, але мене надзвичайно захоплюють твори, які поряд із ціка­вим сюжетом та красивою мовою стають корисними особисто для мене. На мою думку, з трагедії «Фауст» кожен читач може і має винести щось корисне для свого життя, для свого духовного розвитку і світосприйняття.

трагедія «Фауст» починається з «Прологу на небесах», коли Мефістофель сперечається з Богом із приводу людської сутності. Мефістофель стверджує, що намагання людини пізнати світ та розвиватися не мають жодної перспективи, але Бог висловлює свою віру в людину, у її прагнення та можливості. Цей епізод є дуже важливим, він є експозицією та зав’язкою твору. І саме в цьому епізоді автор готує читачів до сприйняття головної проблеми твору. Розкриття ідейно­го змісту відбувається через образ Фауста та образ Мефістофеля. Мефістофель є цікавим та оригінальним образом. Читаючи трагедію, я подумав, що найчасті­ше саме через міркування, подібні до мефістофелівських, відбувається прогрес, розвиток та пізнання.

Фауст, Мефістофель і, власне, всі образи трагедії суперечливі, але це, на мою думку, тільки додає їм життєвості. Я вважаю, що трагедія Й. В. Ґете «Фауст» має велике значення, бо вона змушує замислитися над життям і навіть у чомусь змі­нити свої погляди. А ще мені спало на думку, що треба обов’язково перечитати цей твір через деякий час та зіставити свої враження і думки. Важливим у траге­дії є також образ Фауста, через який автор розкриває та вирішує багато філософ­ських і морально-етичних проблем, більшість із яких актуальні і сьогодні.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz