ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Максим Максимич - образ «маленької людини»

I.      Роль Максима Максимича в оповіді про Печоріна. (З п’яти книг роману «Герой нашого часу» Максим Максимич з’являється в трьох: «Белі», «Фаталісті» і пові­сті, яка цілком присвячена цьому персонажу і названа його ім’ям. Виходить, що з усіх персонажів роману штабс-капітан посідає друге місце після Печоріна.)

II.     Відгук Миколи І про героя Лєрмонтова. (Імператор, прочитавши роман Лєр­монтова, з обуренням писав імператриці: «Такими романами портят нравьі и ожесточают характер». Але Максим Максимич йому сподобався. «Харак­тер капитана набросан удачно. Приступая к повести, я надеялся и радовался тому, что он-то и будет героєм наших дней».)

III.     Яким мені уявляється характер Максима Максимича. (Максим Максимич справді викликає симпатію. Він чесний служака, що знає свою справу і при­святив їй усе життя. Армійське життя замінило йому домівку і сім’ю. Він знає звичаї горців, особливості їхнього характеру. Він миролюбний, това­риський. Його ставлення до Печоріна щире, людське. Максим Максимич по-батьківськи прив’язаний до Бели і тяжко переживає її смерть.)

IV.     Чому «герой нашого часу» не Максим Максимич?

1.     Невміння штабс-капітана передбачати наслідки своїх і чужих вчинків. (В історії з Белою Максим Максимич є учасником і навіть ініціатором по­дій, трагічних наслідків яких він не зміг передбачити. Він приводить Печо­ріна на весілля і мимовільно підказує йому спосіб викрадення Бели.)

2.     Доброта Максима Максимича безсила перед злом. (Розуміючи ганебність викрадення Бели, він не може пояснити це Печоріну. Доброта, чесність, простота Максима Максимича безсилі перед злом. Проста і обмежена лю­дина, він не розуміє значення подій, що відбуваються, як не розуміє і ха­рактеру Печоріна, і тому не може ні допомогти йому, не зупинити його.)

3.     Фаталізм Максима Максимича. (В останній повісті «Фаталіст» Максим Максимич пояснює історію з Вулічем тим, що «видно уж так у него на роду бьіло написано». Він «прощает зло везде, где видит его необходи- мость или невозможность уничтожения». Тільки нанесена йому особисто образа може примусити його ремствувати на життя. Смирення, підкорен­ня обставинам роблять Максима Максимича жалюгідною людиною, гід­ною співчуття, але не захоплення. Зрозуміло, що якби піддані Миколи І були схожі на Максима Максимича, ними легко було б управляти, спо­кійніше царювати.)

V.       Значення Печоріна в житті Максима Максимича. (Найзначніші події в жит­ті штабс-капітана пов’язані з Печоріним, хоча він не зміг до кінця зрозумі­ти характер Григоріїї Олександровича, вважає його дивним. Проте він відчу­ває непересічність його натури, нез’ясовну силу і привабливість особистості, якій і судилося стати героєм свого часу.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 170 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz