ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Картини російського жипя у поемі М. Гоголя «Мертві душі»

I.      Поема «Мертві душі» — довершене змалювання сучасного авторові життя. (Поема «Мертві душі» може бути довідником із життя російських поміщиків часів Гоголя. Автор майстерно змалював і типові образи поміщиків, і Чичи- кова (такого собі «героя часу»), і загальний стан речей у суспільстві.)

II.     Особливості поеми і змалювання у ній російського життя.

1.     Образ Чичикова. (Образ Чичикова характерний для того часу. Змальову­ючи Чичикова, Гоголь розповідає про реально існуючий тип людей, ви­криваючи при цьому їхні вади. У цьому важливість цього образу.)

2.     Образи поміщиків. (Поміщики, змальовані у поемі, є не такими «прогре­сивними», як Чичиков. Вони все ще живуть за старим ладом та старими законами, але й їхні закони нічим не кращі. Автор підкреслює неосвіче­ність, «дубиноголовість» поміщиків, як влучно зазначив Гоголь, їхню об­меженість та сірість. Образи поміщиків також були типовими для того­часної Росії.)

3.     Суспільний лад. (Гоголь не просто змальовує у повісті кріпосне право, але змальовує його докладно і детально, хоча й не акцентує на цьому ува­гу читача. Самі собою стають зрозумілими недоліки та несправедливості існуючої суспільної організації.)

ПІ. Значення повісті. (Пушкін, почувши від Гоголя перші розділи його нової по­еми «Мертві душі», вигукнув: «Боже, яка смутна наша Росія!» Це вже вказує на реалістичність твору, адже Гоголь справді нічого не вигадував — він тіль­ки майстерно змалював реальні події та типи людей. Отже, з поеми можна багато дізнатися про тогочасне суспільне життя. Крім того, поема має велике повчальне значення. Деякі типи людей, змальовані у творі, існують у різних своїх виявах за всіх часів. Отже, порушені проблеми не втратили своєї акту­альності.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 132 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz