ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чи кожен може дорівнятися до людини? (За твором Е. Т. А. Гофмана «Малюк Цахес...»)

Ніяка блискуча доля не приховає природ­ної ницості.

Федр

Від чого залежить успіх людини у житті? Від примх долі чи від самої людини? Чи кожен, народжений людиною, має право так називатися? Відповіді на ці пи­тання ми можемо знайти на сторінках казки Е. Т. А. Гофмана «Малюк Цахес...».

Цахес народився потворою: «Голова в нього глибоко запала між плечима, на спині виріс горб, як гарбуз, а зразу ж від грудей звисали тонкі, немов ліщинові палички, ноги, тож весь він був схожий на роздвоєну редьку».

Таким побачила його вперше добра фея Рожа-Гожа й одразу ж захотіла до­помогти йому. Вона наділила Цахеса чудесним даром — трьома вогненно-блис­кучими волосинами. Віднині все те добре, що роблять інші люди, приписувати­меться Цахесу — Цінноберу.

Для всіх, хто знаходиться поруч із Цахесом, він демонструє красу, вихо­ваність, розум, працелюбність та інші чудові якості, «крадучи» їх в оточення. На вечері у професора Моша Терпіна Бальтазар читає чудовий сонет, який він написав для коханої Кандіди. Та оплески дістаються потворі, а Кандіда на­віть винагороджує його поцілунком. Заїжджий скрипаль-віртуоз Сбіокка грає скрипковий концерт, співачка виконує арію, але шалений успіх має Ціннобер. Талановитий юнак Пульхер блискуче складає кандидатський іспит, але вищий бал і жадану посаду отримує знову-таки Цахес.

Перед очима читача відбувається фантастичний злет Цахеса від студента до міністра. Його нагороджують орденом Зелено-плямистого тигра з двадцятьма діамантовими ґудзиками. Він оселяється у розкішному особняку і стає нарече­ним найвродливішої дівчини князівства — Кандіди.

Здавалося б, що так буде завжди. Та фея Рожа-Гожа переконалася, що вона наділила чарівним даром негідну людину. Бо Цахес, незважаючи на блискучі зо­внішні успіхи, залишається грубим, примхливим, злостивим. Він лише користу­ється чарівною допомогою феї, сам же не докладає жодних зусиль на шляху до успіху. У його душі так і не прокинулись людські почуття. Фея з глибоким роз­чаруванням говорить: «Я помилилася, думаючи, що зовнішній прекрасний хист, яким я тебе обдарувала, пройме благотворним променем твою душу і збудить внутрішній голос, що скаже тобі: ти не той, за кого тебе вважають, тож намагай­ся зрівнятися з людиною, на чиїх крилах ти, безкрила каліко, підносишся».

Цахес дістав заслужене покарання. Бальтазар вирвав у нього з голови вогне­нно-блискучі волосинки — і чари розвіялись.

На прикладі злету та падіння Цахеса автор доводить нам, що без напруженої ду­ховної праці ніхто не зможе дорівнятися до людини. Ніякі сприятливі умови, нічия допомога, навіть чарівні сили, не забезпечать успіху без зусиль самої людини.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 98 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz