ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

МоЕ розуміння ПОНЯТЬ «байронізм» та «байронічний герой»

И еслед за ним, как моря шум, Другой от нас умчался гений, Другой властитель наших дум. Исчез, оплаканньш свободой...

О. С. Пушкін

Треба мати силу піднятися над власними фізичними вадами, які є в кожної людини. Так, як Байрон, який, бувши кульгавим, міг перепливати протоку між Пелопонесом і Передньою Азією.

Треба мати силу піднятися над власними страхами, які теж є у кожної лю­дини. Протистояти жаху смерті, який охоплює людину і спонукає її сидіти тихо і терпіти. Страху перед битвою, який змушує кидати зброю і тікати або підніма­ти руки. А цей незвичайний лорд брав участь у діяльності італійських карбона­ріїв і гетеристів Греції.

Треба мати силу перемогти власні соціальні забобони, навіяні з рожевого дитинства. Наприклад, про особливу роль аристократії або про неповну люд­ськість простого люду. Це він, Джордж Гордон Ноель Байрон, який у 10 років успадкував титул лорда, здобув виховання і освіту спочатку в Гарроу, а потім у Кембриджі, а після досягнення повноліття став членом палати лордів британ­ського парламенту. Це він 27 лютого 1812 року з парламентської трибуни виго­лосив промову проти закону про луддитів. Ці люди, стверджував Байрон, винні у тяжкому злочині, який зветься бідність.

треба мати силу витримати страшну самотність, на яку тебе прирече оточен­ня і зраду близьких, і наклепи, і судові позови, і все це буде розплатою за те, що ти не такий...

ТНои§к ту тану /аиШ де/асей те.

Жорстоко багато моїх помилок знеславлюють мене,

СоиШ по оіНег агт Ье /оипй.

Та ніяка інша зброя не могла бути знайдена,

ТНап іНе опе м^НісН опсе етЬгасед те.

Ніж та рука, що обіймала мене.

То іп/іісі а сигеІе88 м^оипд.

Щоб завдати невигойної рани.

Байронізм — це ще й безсила зневіра. Те саме життя, яке пропагували «ен­циклопедисти» як справедливе і природне, ставши дійсністю, мало вигляд злої пародії на «царство свободи». Воно тільки додало до вже існуючих конфліктів і несправедливостей нові — не менш жорстокі і негуманні. Сама історія вияви­лася такою, що розум не мав жодного шансу вплинути на неї. Отже, людина ви­являлася жалюгідною іграшкою сил, сповнених таємниць.

Сам Байрон та його корсари і чайльд-гарольди не вірили в суспільний про­грес. Вони не довіряли науці і промисловості, підозрюючи в них ті самі ірраціо­нальні, а може, й пекельні сили, які просто приведуть людину до нових нещасть і тортур. Вони бачили, як духовно спустошується особистість під тиском «золо­того теляти». А що ці ж самі процеси проходили не лише в Англії, а повсюдно, то байронівські герої і їхній творець були сповнені безнадії, відчаю, «світової скорботи». Вони бачили себе бранцями страшного світу, який лежить у злі. Тут був терор золота, тиск невідворотної і злої долі.

Боротьба проти цих фатальних сил була цілком безперспективною, бо люд­ських сил не вистачило б на повалення цього світоустрою. А якби й вистачило, то де гарантія, що перемога не принесе нових безглуздих нещасть?

Проте й сидіти у тоскному чеканні «визволительки», яка помахом своєї коси розірве коло нескінченних одноманітних днів, ні Байрон, ні його герої не мо­гли. Це були герої, які йшли на бій під гаслом «Воля або смерть!», не сподіва­ючись на перемогу.

Але смерть у борні була така славна!

Мить самої загибелі була просто однією миттю із життя, сповненого відва­ги, сили, що знайшли собі ворога, перед яким без опору скоряються інші. Це і є «байронізм».

ТНе (іеа(і Науе ам^акепесі — зНаІІ 18Іеер?

Мертві прокидаються — чи я буду спати?

ТНе ЖогШ '8 аі у^аг тік іугапі8 — 8каІІ І сгоисН ?

В світі війна з тиранами — чи я зігнуся?

ТНе Нагуе8і'8 гіре — апсі 8НаІІ Іраи8е іо геар?

Врожай достиг — і я буду чекати з жнивами?

/ 8ІитЬег ті; іНе іНогп І8 іп ту СоисН;

Я не сплю; шип у моєму ложі;

ЕасН сіау а ігитреі 8оипсІеіН іп тіпе еаг,

Щодня сурма звучить у моєму вусі,

ІІ8 есНо іп ту Неагі...

Її відгук у моєму серці...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 148 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz