ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чичиков - герой нового часу (за поемою М. Гоголя «Мертві душі»)

У кожного часу свої герої. Вони визначають його обличчя, характер, прин­ципи, етичні орієнтири. З появою «Мертвих душ» у російську літературу уві­йшов новий герой, не схожий на своїх попередників. Щось невловиме, слизьке відчувається в описі його зовнішності, «в бричке сидел господин, не красавец, но и не дурной наружности, не слишком толст, не слишком тонок; нельзя ска­зать, чтобьі стар, однако ж и не так, чтобьі слишком молод...» Гоголю навіть важко визначити його становище, дати ім’я цьому новому явищу. Нарешті сло­во знайдено: «Справедливеє всего назвать его: хозяин, приобретатель». Це пред­ставник нових, буржуазних відносин, що складаються в російському житті.

Чичиков виріс хоча і в дворянській, але бідній сім’ї, в будиночку з малень­кими вікнами, що не відчинялися ні взимку, ні влітку. Бідність, приниження, самотність поступово переконали Павлушу в тому, що є лише один спосіб, щоб утвердитися в житті — гроші. На все життя він запам’ятав заповіт батька: «Все сделаешь и все прошибешь копейкой».

Зазнавши невдачі на службі, Чичиков ставить собі справедливе питання: «Почему ж я? зачем на меня обрушилась беда?... и почему должен я пропасть червем?» Чичиков не хоче «пропасти» і шукає шляху пристосування до нового життя. Придуманий ним спосіб збагачення можна назвати авантюрою, аферою. Але його підказав сам час: безладдя в країні, тяжке становище селян. «А теперь же время удобное, недавно бьіла зпидемия, народу вьімерло, слава Богу, не мало. Помещики проигрьівались в картьі, закутили и промотались как следу- ет; все полезло в Петербург служить: ймення брошеньї, управляются как попа­ло, подати уплачиваются с каждьім годом труднеє, так мне с радостью уступит их каждьій, потому только, чтобьі не платить за них подушньїх денег». Товар, який скуповує Чичиков, навіть сьогодні незвичний ні для слуху, ні для розуму — мертві душі. Але як би не страхала незвичність оборудки, пропонованої поміщи­кам, очевидна вигода її закриває очі багато на що, і в більшості випадків Чичи- кову вдається умовити поміщиків продати йому «мертвих душ».

До того ж Чичиков володіє багатьма якостями людини «нового часу», «діл­ка», «набувальника»: і приємність у поведінці і вчинках, і жвавість у ділових справах — «все сказалось, что нужно для зтого мира».

Одного тільки не виявилося у спритному підприємці — живої людської душі. Всі живі спонуки Чичиков вигнав зі свого життя. Людські почуття, «блистающая радость» життя поступилися місцем практицизму, ідеї успіху, розрахунку.

До кінця першого тому Чичиков не досяг своєї мети. Він не лише зазнав ко­мерційної невдачі, а й поніс моральний збиток. Але в житті нашого героя вже траплялися поразки, і вони не змусили Чичикова відмовитися від мрії про життя «во всех довольствах, со всякими достатками». І мені здається, що він її коли- небудь здійснить. Адже іншої мрії і мети у нього немає. А невдача зробить його досвідченішим, хитрішим. Чи не тому усміхається Чичиков, що мчить на трійці верстовим шляхом?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 109 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz