ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

ЖІНОЧІ образи у творчості Лесі Українки

I.      Філософія жіночності у творчості Лесі Українкн. (Леся Українка принципово ставить жінку на перше місце у своїх творах. Поетеса робить акценти на різ­них сторонах жіночої особистості взагалі і особливо в національному аспекті. Всі образи її жінок — різні; це жінка-патріот — іноді — страдниця, іноді — берегиня, іноді — воїн. Це вірна дружина (наприклад, героїня вірша «Забута тінь»), палко закохана дівчина, матір, жінка-творець. Всі ці ролі не є новими, але у творах Лесі Українки вони знаходять нове життя, бо акцент передусім стоїть на високій духовній силі, великих можливостях жінки. Поетеса свідо­мо ставить своїх героїнь на одному рівні з чоловіками як людей самоцінних, несправедливо принижуваних. До того ж кожен позитивний образ підсвічу­ється зсередини тією чи іншою рисою самої авторки. Жінка втілює у собі дух епохи.)

II.     Жінка-патріот. Дочка Прометея. (Жінка здавна вважалася берегинею оселі, домашнього вогнища. А у поезіях та драмах Лесі Українки жінка часто пере­ростає у берегиню свого краю, батьківщини (Оксана, Кассандра). Часто ці образи трагічні — жінки не надто сильні, щоб захистити свій край. Але іно­ді жінка набуває надзвичайної сили — вона жертвує собою, охороняючи най­дорожче. І сама Леся Українка прожила жертовне життя. За її вірш «Досвіт­ні огні» і взагалі за частий образ жінки-світоча надії поетесу назвали «дочкою Прометея». В кожній з її героїнь тією чи іншою мірою горить цей творчий мудрий вогонь, вогонь-дороговказ.)

Героїчна постать «Боярині». (Оксана живе в Україні часів Руїни. її сватає мо­лодий московський боярин Степан. Сам він також має українське коріння, але після Переяславської угоди став на бік сильнішого сусіда. Оксана нео­бачно виходить заміж — її вивозять у Московщину, де дивні звичаї, негарний одяг, де жінок морально принижують, вважають людьми другого сорту. У цій країні панує байдужість та лицемірство. Саме лицемірства й слабкодухості не може Оксана вибачити Степанові. Вона дивується також бездуховності Ганни. Наприкінці Оксана захворіла на невиліковну хворобу — від безвиході, відчут­тя власної непотрібності вона не може нічого зробити для власної країни, не може навіть побачити батьківщину.)

III.     Жінка як лірична героїня.

IV.     Жінка у сфері особистих стосунків. Жінка-закохана. (Леся Українка не омина­ла й цих сторін жіночого життя, хоч головну увагу, особливо у поезіях, приді­ляла жінці-громадянці. На думку поетеси, жінка має бути рівною чоловікові — не втрачати почуття власної гідності, відкрито й щиро виражати свої почуття, не бути лише красивим атрибутом чоловічого світу. Особисте життя жінки складається з маленьких і великих радощів, а також із нещасть, трагедій. Ось, наприклад, гідна жалю доля дружини Дайте, зображена в поезії «Забута тінь»: жінка йде за своїм чоловіком у вигнання, терпить усі випробування тяжко­го життя, важко працює, але Дайте цілком захоплений образом Беатріче і не звертає уваги на самовіддане кохання дружини. Є у творчості Лесі Українки й образ жінки, закоханої до нестями — така головна героїня поеми «Одержима», написаної у ніч смерті коханого самої поетеси.)

V.       Протиставлення Мавки Килині та матері Лукаша («Лісова пісня»).

VI.     Негативні образи жінок.

VII.   Жінка як уособлення творчої сили. (Жіночий образ у світовій культурі часто зосереджує в собі творче начало. Зазвичай це пов’язане з материнством, про­довженням роду. У Лесі ж замість дітей були її поезії. І в її творах рідко зу­стрінеш образ жінки-матері, хіба що у посланні чи у драмі. Та, незважаючи на це, поетеса покладала творчість в основу самого характеру жінки. Творча енергія спрямовується на прагнення добробуту рідного краю, його відновлен­ня й створення нових суспільних умов, нових культурних цінностей. Ця енер­гія пронизує вірші й пісні, заклики до боротьби.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 217 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz