ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Творчість та боротьба Володимира Винниченка

I.        Перші кроки Володимира Винниченка на ниві боротьби. (Боротися з неспра­ведливим ладом Винниченко почав ще під час навчання в гімназії — роз­мовляв виключно українською, з протесту став нехтувати навчанням, нарешті покинув школу. Полишивши гімназію, йде подорожувати, як Сковорода — пішки, з ціпком у руках, занотовуючи пригоди людського життя. Поступивши до Київського університету, стає членом РУП (Революційної Української Пар­тії), де обстоює свій ідеал самостійної України.)

II.      Симбіоз політичної діяльності та творчості.

1.     Позитивний досвід. (Подорожуючи, працюючи по селах, долучаючись до різних революційних рухів, періодично потрапляючи до тюрми, Винничен­ко не перестає вивчати людину, не тільки її побут, а й психологію, типи, специфічні психічні стани. Безсумнівно, він спостерігає й за собою. Далі еміграція і часті нелегальні переходи кордону з ризиком для життя — цей досвід став ґрунтом для написання новели «Момент». Після спроби само­губства заради втечі з тюрми пише оповідання «Голота». Насичене жит­тя дає Винниченкові матеріал для літературних експериментів з темами та формами творів.)

2.     Негативний вплив політики.

III.     Періоди творчості, їхній зв’язок із політичною діяльністю Винниченка. (Твор­чість Володимира Винниченка розподіляється на декілька періодів. На пер­ший (1902—1906) припадає мала проза, впродовж другого, який починається після революції 1905 року, Винниченко пише переважно драматургічні та ве­ликі епічні твори. Взагалі, творчий шлях письменника постійно перетинався з політичним, коли один чи другий стояв на першому місці, тому неважко чітко окреслити окремі періоди творчості. Поступове розчарування в політичній долі України веде письменника до переосмислення ідей у літературній творчості.)

1.     Збірка оповідань «Краса і сила» (1906). (Ця назва немовби характеризує

весь літературний талант Винниченка. Ці перші оповідання одразу викли­кали суперечки в критиків: з одного боку, мова творів ще досить нестабіль­на, з іншого — заявлено великий талант, що може розвинутись чи затих­

 

нути. Ці твори адресовані не тільки інтелігентному читачеві, а й масовому. З одного боку, вони багатопланові та новаторські за формою, з іншого — прості й стислі, їхня ідея зрозуміла і простій неосвіченій людині. Пізніше вийшли друком ще чотири збірки оповідань та новел. Загалом Винниченко створив понад сто творів малої прози.)

2.     Другий період творчості. Драматургія. (Початок драматургічної творчос­ті Винниченка припадає на період з 1906 по 1910 рік. Це «Дисгармонія», «Щаблі життя», «Великий Молох», «Чужі люди», «Базар». Винниченко принципово писав твори несценічні, незвичні для української сцени, ка­жучи, що «не хоче писати п’єс для втіхи публіки, підроблятися під її смак, а хоче своїми п’єсами боротись з старими, віджилими установами грома­дянства, хоче провадити нові ідеї, нову мораль». У творах Винниченка пе­реважно фігурує місто, міські сюжети. Здійснюється оновлення театру на хвилі нових мистецьких течій; п’єси українського драматурга наближають­ся до неореалістичної течії.)

3.     Великі прозові твори. (До еміграції у 1920 році Винниченко написав сім романів. У них розкрито найголовніші проблеми людини в умовах склад­них історичних обставин. Це проблема самовизначення, яка дуже гостро стояла перед українською інтелігенцією, особливо перед тими її представ­никами, які брали участь у політичному русі. Революційний час, коли по­рушилася стара суспільна система, дав можливість проявити себе багатьом; але люди часто були засліплені хаосом і неможливістю якось прогнозувати майбутнє ідей. Результат цього — болючі шукання та гіркі помилки.)

4.     Емігрант з Україною в серці. Перший український фантастичний роман «Сонячна машина».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 147 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz