ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Трагічна доля Есмеральди (за романом В. Гюго «Собор Паризької Богоматері»)

Париж XV ст. Просторий майдан. Вечір. Великий натовп тісним колом оточує вогнище. «На широкому вільному просторі між натовпом і вогнищем танцювала молода дівчина... Усі погляди були прикуті до неї, усі роти роззявлені». Так читач уперше зустрічається на сторінках роману В. Гюго з Есмеральдою. «Дівчина тан­цювала, кружляла, пурхала на старому перському килимі, недбало кинутому їй під ноги. І щоразу, коли її сяюче личко оберталося до вас, її великі чорні очі спалаху­вали блискавицею». Дивлячись на цей життєрадісний танок, важко було повірити в те, що його виконавиця за свій короткий вік зазнала чимало лиха.

Дівчина не пам’ятала своїх батьків, не знала, де вона народилася. Вона була зовсім маленькою, коли її викрали цигани, дали ім’я Есмеральда. На згадку про рідну матір у дівчини залишився маленький черевичок, який Есмеральда носила у ладанці на шиї на ланцюжку. Завдяки цьому амулету після багатьох років пошу­ків Есмеральда знайшла свою неньку. Нею виявилася затворниця Щурячої нори сестра Еудула, яка своїми прокльонами на адресу циган наводила жах на Есме- ральду. Мить щастя зустрічі двох зболілих сердець стала останніми хвилинами їх­ніх життів. «Ах, так я втратила її, це тривало п’ятнадцять років, а тепер знайшла її, і що ж — лише на одну хвилину? І її відберуть у мене! Тепер відберуть, коли вона чарівна, коли вона вже виросла, коли вона розмовляє зі мною, коли вона любить мене. Вони прийдуть, щоб пожерти її на моїх очах, на очах матері? О! Ні, це неможливо! Милосердний Еосподь цього не дозволить!» — у розпачі промов­ляє мати. Проте сталося саме так: у матері знову забрали її доньку та відвели на шибеницю, і мати померла з горя.

Не поталанило Есмеральді і в коханні. Її почуття було щирим і глибоким. Але її обранець виявився легковажним чоловіком, який не здатен був відповісти та­ким самим чистим почуттям. Відданість Фебові й почуття власної гідності змуси­ли дівчину відхилити пропозицію Клода Фролло — він врятує їй життя, якщо вона стане його коханкою. І тоді архідиякон, прикриваючись ім’ям святої церкви, яка вела жорстоке полювання на відьом, скоїв злочин. Чарівну вуличну танцівницю оголосили чаклункою. Есмеральда, яка ніколи не скоїла ніякого зла, стала жерт­вою релігійного бузувірства і грубих забобонів.

На тому ж самому майдані, де колись танцювала й співала юна циганка, від голосу, танцю, краси якої «віяло чимось незбагненним і чарівним, чимось чистим і дзвінким, легким і окриленим», знову зібрався величезний натовп. Цього разу він зібрався, аби подивитися, як страчуватимуть чаклунку.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 236 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz