ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Злочин і кара» Ф. ДОСТОЕВСЬКОГО - соціально-психологічний роман

I.      Час, відображений у романі Ф. Достоєвського «Злочин і кара». (Роман «Зло­чин і кара» (1866) відображає час і настрої пореформеної Росії. Передова ін­телігенція, що очікувала позитивних змін у країні після реформи 1861 р., була глибоко розчарована станом суспільства, у якому ще більше заглибилися со­ціальні суперечності.)

II.     Дослідження автором глибинних душевних аспектів героїв роману «Злочин і кара».

1.     «Психологічний звіт одного злочину». (Так сам Достоєвський визначив за­дум свого твору, в якому детально змалював психологічний стан свого ге­роя до злочину і після нього.)

2.     Психологія «особистого інтересу». (Втіленням цієї психології в романі є Лужин, життєвий ідеал якого звучить так: «Возлюби перш за все самого себе, бо все на світі на особистому інтересі засноване».)

3.     Психологія торгаша. (Багатство і влада над кріпаками розбестили Свидри- гайлова. Він повністю зневажає будь-які моральні норми, бо вважає, що все можна купити за гроші.)

4.     Залежність психології людини від суспільства, у якому вона живе. (Неспра­ведливий соціальний устрій зумовлює поведінку людини, її психологію.)

III.     Зображення несправедливого соціального устрою Росії XIX ст.

1.     Картина убогого життя широких верств населення. («Задавлений бідністю Раскольников живе в районі Сінної площі», який населяють торговці, ре­місний люд, дрібні чиновники, тобто «маленькі люди». І щодень перед ге­роєм постають картини убогого життя цих людей. Особливо вражає історія родини Мармеладових.)

2.     Галерея «ділових людей». (У романі зображено цілу галерею «ділових лю­дей», що паразитують на людському горі: шахрай Кох, який скуповує у ста­рої лихварки прострочені речі; власник пивної Душкін, купець Юшин, що здає підозрілі дешеві номери. Луїза Іванівна, Дарія Францевна, що торгу­ють жінками.)

3.     Лужин і Свидригайлов — породження капіталізму. (Капіталізм, що заро­джується під час подій роману, підносить людей певного психологічного

складу, таких, як Лужин і Свидригайлов. Адвокат Лужин вважає себе ви­щим за інших. Цей ділок нової формації вважає, що потрібно відкинути будь-який моральний обов’язок перед іншими людьми. Авантюрист — по­міщик Свидригайлов — розбещений цинік, на совісті якого кілька смертей.)

4.     Мораль несправедливого суспільства. (За існуючого устрою досить час­то розумні, добрі, шляхетні люди ведуть жалюгідне життя — Раскольни- ков. Соня Мармеладова, Катерина Іванівна, Дуня Раскольникова. Водно­час інші, обмежені, підлі, нечесні живуть у розкоші і достатку — Лужин, Свидригайлов. Несправедливий устрій породжує безсовісну мораль: усе в цьому світі продається і купується.)

IV.     «Злочин і кара» Ф. Достоєвського — соціально-психологічний роман. (У рома­ні Ф. Достоєвського «Злочин і кара» надзвичайно майстерно поєднані глибоке проникнення в найпотаємніші куточки людської душі з об’ємними картинами життя соціуму, з’ясовуються зв’язки між долею людини і станом суспільства.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 189 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz