ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 54
Гостей: 54
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

ЖипЕві пріоритети і цінності Андрія Волконського (за романом Л. Толстого «Війна і мир»)

I.      Життя Л. Толстого — безперервний духовний пошук. (Все своє життя Л. Тол- стой перебував у стані духовного пошуку, намагаючись знайти відповіді на пи­тання: «Що таке людина?», «Для чого вона живе?» Такими самими духовними пошуками сповнене життя і його улюблених героїв.)

II.     Духовний шлях Андрія Волконського: від бажання людської любові до себе до щастя любові до всіх і до всього у світі.

1.     Походження героя. (За своїм походженням належить до вищої російської аристократії.)

2.     Ставлення до вищого світського товариства. (Волконський — не прихиль­ник вищого світу, бо гостро відчуває його нещирість, аморальність. Розум­ному Волконському нудно в цьому товаристві.)

3.     Важання слави. (Від порожнечі світського життя гордий і честолюбний князь Андрій іде на війну, мріючи про славу. «Хочу слави, хочу бути відо­мим людям, лише для цього я живу... Що ж мені робити, коли я нічого не люблю, крім слави, любові людської».)

4.     Захоплення Наполеоном і розчарування в ньому. (Потаємний кумир Вол­конського — Наполеон, який випромінює сяйво слави. Поранений в Аус- терлицькій битві князь Андрій бачить свого кумира. Але тепер він видаєть­ся Волконському «маленькою нікчемною людиною» порівняно з «високим бездонним небом», що відкрилося князеві Андрію.)

5.     мрія про родинне щастя. (На Аустерліцькому полі Волконському вперше відкрилася цінність родинного щастя, спілкування з рідними й друзями, які він ще так недавно був ладен віддати за мить слави. Але родинне тихе життя не судилося йому. Князь повертається додому в ті хвилини, коли на­роджується його син і помирає дружина під час пологів.)

6.     Повернення до діяльного життя. (З душевного заціпеніння князеві Андрію допомагають вийти спілкування з П’єром, зустріч із життєрадісною На- ташею в Отрадному, зазеленілий дуб. У душі Волконського, який до Аус- терліца прагнув здійснити подвиг заради інших, віддаляючи себе від них, з’являється бажання жити разом з іншими людьми. Князь повертається зі свого сільського відлюддя до активного життя в Петербурзі і бере участь у підготовці державних ліберальних реформ.)

7.     Кохання до Наташі. (Почуття до Наташі показало Волконському світ під іншим кутом зору. Спілкування з чистою природною дівчиною якимось невідомим йому чином відкрило фальш діяльності Сперанського. Розрив із Наташею князь переживав гірко й болісно.)

8.     Участь у війні 1812 р. (Андрій Волконський відмовляється служити в штабі Кутузова через те, що звик до свого полку, полюбив людей у ньому і люди полюбили його теж. Смертельно пораненому у Вородінському бою князеві Андрію відкрилася та любов, якої він не розумів раніше: «співчуття, любов до братів, до люблячих, любов до тих, хто ненавидить нас, любов до ворогів».)

III.     Роль образу Андрія Волконського у розкритті основної думки роману. (За до­помогою образу князя Андрія Л. Толстой показує, що найціннішим у люд­ському житті є любов, «але не та любов, яка любить за щось, задля чогось або чомусь...», а «все любити — любити Вога в усіх проявах».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz