ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Що за диво - ця Наташа...»: Образ Наташі Ростової у романі Л. Толстого «Війна і мир»

Мої перші враження, перше захоплення романом Л. Толстого «Війна і мир» відбулося через художній фільм С. Ф. Бондарчука і актрису Л. Савельєву, яка так чудово зіграла у ньому головну героїню — Наташу Ростову.

Молодша дочка Ростових, Наташа — спершу тринадцятирічний підліток із ве­ликим ротом, таке собі гидке каченятко. Ось вона забігає у кімнату — незграбна, довгонога, худенька дівчинка, але проста, щира, чарівна своєю життєвою силою, радістю сприйняття світу. Описуючи цю некрасиву, але жваву дівчинку, Толстой звертає увагу на її очі, які увесь час змінюються. Ці очі сміються, благають, вони насмішкуваті, сяючі, зацікавлені... Ці очі вміють милуватися красою.

У Відрадному, маєтку Ростових, де гостює знесилений князь Андрій, ми чує­мо нічну розмову сестер, яка є ключем до характеру Наташі. Ця дівчинка відчуває красу життя, вміє бути щасливою, радіти простим речам — чи грає вона із ляль­ками, чи співає у музичній кімнаті...

Ми побачимо Наташу у різних ситуаціях. Ось вона сповнена емоцій і очікує щастя, розповідає матусі про свою закоханість. Ось вона мчить на коні по без­крайому полю разом із чоловіками — і це також Наташа! Ось вона танцює в свого дядечка — самозахоплено, вправно, і не зрозуміло, звідки це вміння в неї взялося. «Де, як, коли увібрала у себе з цього російського повітря, яким дихала, — ця гра- финечка, вихована емігранткою-француженкою, — цей дух, звідки узяла ці при­йоми... Однак дух і прийоми були ті самі, незрівнянні, ті, яких неможливо вивчи­ти, російські, на які й чекав від неї дядечко...»

Ми бачимо, як Наташа готується до свого першого балу — і детально розгля­даємо метушню у домі Ростових, усі приготування, прикрашання вбрання... Ми чогось очікуємо, нервуємося разом із Наташею. Ось вона на балу — і ми відчу­ваємо разом із Наташею її хвилювання, її бажання танцювати! Ось вона, вже за­прошена танцювати... Скільки дівчаток згадуватимуть на своєму першому балі ге­роїню Толстого!

Усе, що робить ця дівчинка, вона робить від усієї душі, від щирого серця. Вона закохана у життя, у свого брата, вона бажає кохати і бути закоханою. Саме це ви­значає Толстой, коли каже: «Сутність її життя — кохання». Її серце недосвідчене, воно іще не може відрізнити закоханості від кохання. Вона погоджується вийти заміж за Андрія Волконського, іще не розуміючи свого серця. Несподіване захоп­лення Анатолієм Курагіним — лише поштовх, ганебний вчинок, який коштува­тиме їй розриву із Волконським. Наташа — чесна і щира, якщо кохає — то усім серцем.

Наташа — росіянка, Толстой зосереджує увагу саме на цьому, вона не має межі ні в чому — ні в радощах, ні в коханні, ні в горі. Усе це є у ній, як «...в Ани- сії, і в батькові Анисії, і в тітці, і в матері, і в усякій російській людині...» Кі­нець кохання Курагіна вона сприймає як кінець життя. Так само кінцем життя вважає вона загибель на війні свого брата Петра. І тільки спільне лихо навчає її, вона розуміє, що своє горе значно менше, ніж горе всього народу. Наташа має щиру здатність жертвувати, бути милосердною. Навіть не думаючи, Наташа віддає свій скромний посаг на потреби поранених, із ніжністю та відданістю доглядає за ними. Старий граф Ростов називає свою дочку «порохом», «зіллям», «чарівни­цею». А сам письменник каже, що Наташа «не вдостоює бути розумною...» Тол­стой і не вимагає від жінки розуму, він вважає, що доброї душі, простоти, кохан­ня, чистоти — цілком достатньо.

Саме таку Наташу зустріне П’єр Безухов після війни. Наташу, яка вже має до­свід кохання і втрат, яка розуміє і цінує мир, родину, просте щастя. Ми залиша­ємо Наташу дружиною графа Безухова, що з головою поринула у сімейне життя, радощі і хвороби своїх дітей. Юнець роману є початком довгого, щасливого життя Наташі Ростової. І тут вже письменнику Толстому нічого робити, бо... «усі щас­ливі родини щасливі однаково...»Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 150 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz