ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Втілення поезії «живого жипя» і «розуму серця» в образі Наташі Ростової (за романом Л. Толстого «Війна і мир»)

Глибинна сутність життя, за Толстим, виявляється у почутті свободи, радості, цілковитій відкритості світу. Цей життєвий зміст повною мірою втілює улюблена героїня письменника — Наташа Ростова.

Наташа від природи наділена «розумом серця». Вона не розмірковує над сен­сом життя, як Андрій Болконський чи П’єр Безухов, вона просто живе — радіс­но, вільно, повно, іноді через край. Дівчина не просто бачить красу весняної ночі, яку помічають і Соня, і князь Андрій, вона її пропускає крізь себе, наповнює нею себе вщерть. Її внутрішній світ зливається з красою навколишнього. І це поєднан­ня настільки потужне, що викликає у Наташі бажання летіти.

Усе, що робила Наташа, вона робила пристрасно, віддавалася справі всією ду­шею. Ось її перший бал. «Наташа танцювала пречудово. Ніжки її в бальних атлас­них черевичках швидко, легко і незалежно від неї робили свою справу, а обличчя сяяло захватом щастя». І у чарівної дівчини, що вся віддається танцю, цілий ве­чір немає відбою від кавалерів. Якщо Наташа співає, то вся поринає в пісню, так що її проникливий спів викликає сльози у князя Андрія. Жива Наташина душа жваво відгукується на глибинну красу народної пісні. Мелодія, зіграна на гіта­рі дядечком, висвітлює сутність юної Ростової. Прийнявши запрошення дядечка на танок, вона виконує його так, що всі милуються нею. «Де, як, коли всотала в себе з того російського повітря, яким вона дихала, — ця графинька, вихована емігранткою-француженкою, — цей дух, відкіля взяла вона ці прийоми, що їх раз бе сітаїе давно б мали витіснити? Але дух і прийоми ці були ті самі, виняткові, яких не навчишся, російські, котрих і чекав від неї дядечко». Ця тоненька, гра­ційна, така чужа на вигляд людям із народу, у шовку й оксамиті вихована графиня «розумом серця» й відкритою душею «вміла зрозуміти усе те, що було в Онисії й у батькові Онисії, і в тітці, і в матері, і в кожній російській людині».

Для Наташі кожна мить її буття неповторна і безцінна. Покохавши князя Ан­дрія, вона кожну хвилину життя бажає проживати разом із ним. Тому звістка про те, що весілля можливе лише за рік, так вражає її: «Та чому ж рік? Це жах! Я по­мру, чекаючи цілий рік: це не можна, це жах!»

Наташина відкритість життю — це прояв довіри до світу, до людей. Зустрів­шись з Анатолем Курагіним, Наташа, завжди чутлива до фальшу, цього разу не розпізнала його. Піддавшись примарному почуттю, героїня втрачає свою внутріш­ню гармонію.

Відродитися після моральної кризи Наташа змогла лише тоді, коли над Росі­єю нависла страшна біда — війна 1812 року. Спільна небезпека немов відсунула особисті переживання, до Наташі повернулася жага життя. Вона пристрасно бе­реться керувати збиранням сім’ї у дорогу, вкладати речі. Та коли всі підводи були завантажені, Наташа, довідавшись, що пораненим, які на її ж запрошення розмі­щалися в будинку Ростових, немає на чому виїхати з міста, гаряче вмовляє матір віддати всі підводи пораненим. І цей життєлюбний запал вже не покидає героїню.

У фіналі роману ми бачимо заклопотану дітьми, огрядну жінку, яка цілком віддається материнству і піклуванню про родину. Наташа відчуває, що її зв’язок з П’єром, який став її чоловіком, «тримається не тими поетичними почуттями, що залучили його до неї, а чимось іншим, невизначеним, але твердим, як зв’язок її власної душі з тілом». Саме такою, на думку Л. Толстого, і має бути ідеальна жінка.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 152 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz