ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Проблематика драми Г. Ібсена «Ляльковий дім»

I.      «Ляльковий дім» — один із найвідоміших творів норвезького драматурга Ген- ріка Ібсена. (П’єса — один із взірців «нової драми». У ній порушено проблеми самопожертви заради кохання, становища жінки у суспільстві і родині.)

II.     Проблематика драми Ібсена «Ляльковий дім».

1.     Проблема існування жінки у суспільстві. Нора — головна героїня драми «Ляльковий дім». (У зовні щасливій родині дружина адвоката Хельмера ге­роїчно намагається зберегти родинний спокій, бути люблячою дружиною і взірцевою матір’ю. Заради лікування свого чоловіка Нора взяла гроші у борг у банку, підробивши підпис батька, який невдовзі помер. Шантаж збурює її почуття, чоловік дізнається правду і Нора розуміє, що прожила вісім років із чужою людиною, яка не розуміє її.)

2.     Проблема взаємовідносин чоловіків і жінок у суспільстві. Торвальд Хель­мер і Нора: подружжя з «Лялькового дому». (Ми знайомимося із родиною Хельмерів, коли вони святкують підвищення у банку. Чоловік любить свою дружину, але це любов до гарної ляльки: він не зважає на її почуття та ба­жання, вважає марнотраткою, навіть забороняє іноді купувати собі соло­дощі — печиво із мигдалем. Коли Торвальд дізнається про вчинок Нори, він навіть не запитує, навіщо вона це зробила, бо турбується тільки про те, щоб це не завадило його успішній кар’єрі, боїться пліток. Прямий і чер- ствии, ВІН ЗМІНЮЄ своє кохання до дружини-ляльки на гнів, карає її зне­вагою: «... вона, моя радість, моя гордість... була лицемірна, брехлива..., яка бездонна прірва бруду, удавання!» Та коли все вирішується і Крог- стад повертає Норі папірець із фальшивим підписом, Торвальд милостиво каже, що має простити Нору. Він не розуміє, чому Нора, його мила, гарна дружина-лялька, більше не хоче нею залишатися.)

3.     Що краще — жінка-лялька чи жінка-особистість? (Чарівна дружина Тор- вальда Хельмера розуміє, що в боротьбі за здоров’я чоловіка та родинне щастя втратила найважливіше — гармонію в родині, почуття любові до чо­ловіка. Вона розуміє, що була для чоловіка тільки іграшкою, з якою він навіть не розмовляв. Торвальд не вартий жертви Нори, яка не збирається повертатися до родини: «Для цього має відбутися чудо з чудес, щоб спіль­не життя по-справжньому стало шлюбом». її не зупиняє обов’язок матері родини, вона хоче знайти себе — для цього і залишає свій дім).

4.     Прототип Нори. (Лаура Кіл ер, котра, «маючи наміри врятувати чоловіка і дітей», фальшувала вексель, та вчасно знищила його. Чоловік Лаури під тиском суспільства розлучився з Лаурою. Дітей її відібрали, назвали Лауру брехухою. Так суспільство розправилося із жінкою, яка висловила особис­ту думку і дозволила собі право бути собою.)

III.     Жінка в суспільстві: чи змінилося становище жінок у світі з часів Ібсена?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 851 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz