ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Український фольклор - невід’ємна частина великої культури нашого народу

I.      Український фольклор — дух народу. (З пісень, дум, казок, легенд, переказів, прислів’їв та багатьох інших жанрів фольклору — відкривається не лише най­повніша енциклопедія народного побуту, звичаїв, обрядів, свят, а й вдача, на­строї, характер, психологія і філософія народу, його ментальність.)

II.     Українська народна пісенність — дорогоцінне надбання поетичного генія тру­дового народу, нев’януча окраса його духовної культури.

1.    Чарівність української пісні. (Народні пісні володіють чудовою здатністю полонити людські серця, підносити настрій, окрилювати бажання, надиха­ти у праці, розраджувати в горі, тамувати душевні болі.)

2.    Любов народу до своєї пісенності. (Українці гаряче люблять свою пісен­ність, плекають і бережуть її, збагачуючи все новими тонами та барвам, пи­шаючись нею перед світом:

Гей пливу я по Дунаю і так си думаю: нема кращих співаночок, як у нашім краю.)

3.    Українська пісня допомагає боротися з ворогами. (Гому й ненавиділи пісню

вороги, бо ж вона згуртовує, зміцнює народні сили. Де тільки вона не по­бувала, в які схованки людської душі не проникала!)

III.     Легенди, народні перекази, міфи як різновид української пісні.

1.    Міфологічні легенди. (Міфологічні легенди, апокрифічні та історичні. Мі­фологічні легенди та казки-легенди — це фантастичні оповіді про чудо­дійні перетворення людей на звірів, птахів, рослини, а також про руса­лок, водяників, вовкулаків, перелесників тощо (творчість Г. Г. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки).)

2.    Апокрифічні легенди. (Це усні оповідання на біблійні чи євангельські теми, про життя святих.)

3.    Історичні легенди. (Поетичне осмислення визвольної боротьби україн­ського народу, наприклад твори «Золоті Київські ворота», «Кошовий Сір­ко», «Хмельницький і Барабаш».)

4.    Думи. (Це також історичні легенди про народних героїв, найбільш поши­рені з них збереглися в записах П. Чубинського, М. Драгоманова, Б. Грін- ченка, В. Шухевича, В. Гнатюка, в «Галицько-руських легендах», 1902.)

5.     Народні перекази. (Це різновид легенди, у них розповідається про видатні події. На відміну від легенд, дум, у переказах майже немає домислу. При­кладом таких переказів є перекази «Про татарську навалу», «Як Довбуш став опришком», «Як Кармалюк пана сповідав».)

6.     Так звані регіональні легенди та перекази. (Крім західноукраїнських легенд та переказів, зібрано і видано велику їх кількість у регіонах. Наприклад, «Легенди нашого краю», «Карпати», в які ввійшли понад 140 легенд та пе­реказів.)

7.     Українські міфи. (Народні перекази про явища природи, богів чи обожню­ваних героїв, уявних істот, наприклад «Перун», «Стрибог», «Лель», «По- лель», «Лада», «Берегиня» тощо.)

IV.     Значення українського фольклору для збереження самосвідомості народу.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 163 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz