ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Класичні образи злочинця і повії за романами Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» та «Повія»

I.      Спільна ідея обох романів. (Такою ідеєю є моральні переступи особистості. У кожного з героїв романів був свій «шлях падіння».)

1.     Чіпка Вареник. (Тяжке дитинство; в наймах; недовіра громади; позбавлен­ня незаконно землі; пияцтво, грабунки; повернення до чесної праці; служ­ба в земстві; знову в банді; кривава ніч, заслання до Сибіру.)

2.     Христя. (Смерть батька; ненависть Супруна; життя у Загнибіди. Звинува­чення в убивстві; після смерті матері назавжди йде з села; наймитування в Рубця; кохання і зрада Проценка; утримання Колісника; життя повії, страшна смерть.)

II.     Кожен — сам творець свого життя. (Кожен з героїв романів сам обрав свою долю, занедбавши силу волі й відмовившись від боротьби. І Чіпка, і Христя, знаючи свої вади, не виправляли їх.)

III.     Хто чи що змогло б допомогти Чіпці та Христі змінити своє життя?

1.     Чіпка. (Після того, як забрали у нього вперше землю, йому не варто було впадати у відчай: залишилась якась худоба, город коло хати, було майно, а найголовніше — молодість і сила. Чіпка міг заробити гроші в наймах. Одружившись із коханою дівчиною, живучи в достатку, міг залишити бан­ду і жити чесно, або переїхати до іншого села, де його ніхто не знав, і там чесно жити.)

2.     Христя. (Після зради Проценка вона могла продати хату, худобу і землю, що їй належали, і в іншому місці почати нове життя, або знову піти в най­ми. Були періоди, коли Христя мала досить-таки великі гроші. Чому б не зійти зі «слизького шляху»?)

IV.     «Життя — симфонія, вальс або маленька п’єса. І, на жаль, диригента часто ви­бираємо не ми. Але кожен творить життя своє сам, вибираючи свій темп, свій розмір і свою мелодію».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 144 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz