ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Сторінками жипя і творчості І. Карпенка-Карого

I.      І. Карпенко-Карий і театр. (Перші виступи на сцені в аматорському театраль­ному гуртку. Акторська робота у трупі М. Старицького. Повернення на сцену в 1888 році.)

1.     Організаторські здібності, талант драматурга й актора. (Ролі, які виконував Карпенко-Карий: Назар Стодоля (драма Т. Шевченка «Назар Стодоля»), Тетерваковський (п’єса І. П. Котляревського «Наталка Полтавка»), Мар­тин Боруля (власна п’єса «Мартин Боруля») та багато інших.)

2.     Акторський талант І. Карпенка-Карого. (М. Старицький так оцінював ак­торську майстерність братів Тобілевичів: «На мою думку найталановитішим з братів Тобілевичів треба визнати Миколу Садовського, хоч і не завжди грає рівно, найдосконалішим з технічного боку — Саксаганського, а найглибшим і, так би мовити найґрунтовнішим — Івана Карповича Карпенка-Карого».)

II.     Сторінками особистого життя І. Карпенка-Карого.

1.     Шлюб з Надією Тарковською. (Перша дружина І. Карпенка-Карого, Надія Тарковська, як і чоловік, була завзятим театралом. Померла вона дуже мо­лодою від сухот. Неподалік від м. Кіровограда є хутір Надія — культурно- історичний заповідник, названий так на її честь. Від першого шлюбу було четверо дітей: Галя, Назар, Юрій та Ірина. Двох старших дітей батьки на­звали на честь головних героїв драми «Назар Стодоля» Т. Шевченка.)

2.     Друга дружина І. Карпенка-Карого — Софія Дітковська. (Це вона про­стягнула йому руку підтримки, коли той був на засланні в Новочеркаську. Вона була талановитою актрисою, для чоловіка — надійним другом і по­мічником, мудрим порадником у творчих справах. Дітям Івана Карповича С. Дітковська замінила матір. Написала спогади про свого чоловіка.)

III.     Період заслання І. Карпенка-Карого. (З 1884 до 1887 року І. Карпенко-Карий — політичний засланець у Новочеркаську. Тут були написані драми «Безталанна», «Бондарівна», «Розумний і дурень», «Наймичка», комедію «Мартин Боруля». Літературну діяльність розмежовував працею коваля, робітником у палітурній майстерні. Відбуваються нові знайомства з театральними діячами міста.)

IV.     Літературна спадщина І. Карпенка-Карого. (І. Карпенко-Карим написано 18 драматичних творів. Драматургія письменника розвинулася завдяки ви­датним попередникам: Г. Ф. &ітці-Основ’яненку, І. П. Котляревському, Т. Г. Шевченку. П’єси першого періоду творчості І. Карпенка-Карого відріз­нялись від більш прогресивних п’єс «Мартин Боруля», «Сто тисяч», «Хазяїн», «Безталанна» тим, що вони були лише соціально-побутовими. А п’єси другої групи — гостропроблемні соціально-психологічні комедії. Перевагу віддає ко­медії. Бо в ній відображається смішне і потворне в житті, висміюються нега­тивні риси людей та соціальні вади. Основою комедії є сміх!)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 155 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz