ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Трагедія закоханого серця в ліричній драмі І. Франка «Зів’яле листя»

В зів ’ялих листочках хто може вгадати Красу всю зеленого гаю ?

Хто взнає, який я чуття скарб багатий В ті вбогії вірші вкладаю ?

І.   Франко

Івана Яковича Франка називають поетом-борцем, каменярем. Але в його душі, як і в душі кожної живої людини, було місце для кохання та пов’язаних з ним пе­реживань.

«Зів’яле листя» — третя збірка віршів І. Я. Франка, на той час вже відомо­го поета. Цей твір народжений особистими та суспільними негараздами, про що свідчить її підзаголовок «Лірична драма». Вірші цієї збірки народжені від горя. З біографії письменника ми знаємо про те, що в його житті було чотири кохан­ня. Найболючіше з них кохання до Ольги Рошкевич, яке тривало сім років, і за кілька хвилин справжнього щастя «принесло сім літ тяжкої муки, тисячних тер­пінь та тривог».

Перед нами — ліричний герой зі складним внутрішнім світом, цікавою життє­вою історією і цілим океаном думок, переживань, мрій. Кохання було таким силь­ним, що поетові часом не хотілося жити.

Збірка поділяється на три цикли, або «жмутки», а вірші в них — це «зів’ялі листочки». Образ зів’ялого листя алегоричний, автор визначає його як «завмер­леє в серці кохання».

На думку поета, кохана дівчина має бути вродливою, щирою, розумною, з пе­редовими поглядами. Тільки така жінка може стати дружиною, надійним другом, однодумцем:

Щоб тебе над життя я кохаючи.

Так добре теж і правду кохав.

Такий ідеал коханої, виношений у гарячому серці, Франко шукав і в житті, а коли не знаходив — тужив за ним:

Я не тебе люблю, о ні.

Люблю я власну мрію.

Слід звернути увагу на те, що для поета кохання — це ще не повний зміст жит­тя. Поруч з цим почуттям — обов’язок перед державою, народом, самим собою.

В інтимній ліриці І. Франка поєдналися дві великі музи — Поезія і Музика. І це не дивно, бо кохання надає людині сили, впевненості, сміливості, окрилює її:

Я понесу тебе в душі на дні.

Облиту чаром свіжості й любові.

Твою красу я переллю в пісні.

Коралі уст у ритми голосні.

Так, кохання творить з людиною диво, воно хвилює найпотаємніші пориви душі, кличе на подвиги.

З-поміж віршів інтимної лірики І. франка важко виділити кращий, проте осо­бливо зачаровує вірш «Чого являєшся мені у сні?». Дійсно, цей вірш можна чита­ти, перечитувати і через яісусь хвилину знову повертатися до нього. Сучасні ком­позитори не обійшли своєю увагою цю поезію. Яскравими барвами засяяла вона у виконанні В. Козловського. Ставши молодіжним хітом, ця пісня майстерно по­єднує ліризм з глибоким трагізмом в єдине ціле:

Я так люблю тебе без тями.

Як мучусь довгими ночами...

Мені здається, що молоде покоління закоханих по-справжньому оцінить щиру сповідь Франка перед коханою. Хоча минають роки, але справжнє кохання зали­шається з людиною назавжди.

Безумовно, кохання — велика сила. У пожежі почуттів, як на жертовному вог­ні, згоряє людина, але, згоряючи, змінюється та облагороджується.

Автобіографічними моментами виділяється в збірці поезія «Тричі мені явля­лася любов». Своїм змістом і досконалою формою вражає ліричний шедевр «Як почуєш колись край свого вікна...», який можна зарахувати до найгеніальніших творінь світової любовної лірики. Здається, цей вірш був не написаний, а існу­вав завжди:

Се любов моя плаче так гірко.

Отже, інтимна лірика І. Франка — це лірика глибоких особистих почуттів, пристрасного кохання, що підносить героя, оволодіває його думками і почуттями. Це — зойк зраненого серця: така вона ніжна, прекрасна і водночас сумна.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 229 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz