ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Внутрішній стан М. Коцюбинського - дзеркало душі дійових осіб новели «Іпіегтегго»

I.      Що означав для М. Коцюбинського 1908 рік? (На цей період припадає багато важливих подій, приємних і не дуже приємних для письменника. У Чернігові було створено «Просвіту», яку очолив М. Коцюбинський. Особливо загостри­лись стосунки із владою після того, як Коцюбинський виступив з відкритим протестом проти чорносотенних учасників 14 археологічного з’їзду в Черніго­ві. Наслідком цього стало виключення письменника зі складу «Просвіти», що відгукнулося болем у серці митця. Підступні хвороби, які здавна підточували організм, все більше давали про себе знати.)

II.     Особисте життя М. Коцюбинського. (Можливо, найдраматичнішим моментом цього періоду була внутрішня трагедія письменника, спричинена коханням до Олександри Аплаксіної. Сімейні стосунки з Вірою Дейшею були дуже натяг­нутими. Лише діти не давали Коцюбинському розірвати шлюб.)

III.     Причини душевного занепаду М. Коцюбинського. (Письменник розглядає свій стан, спираючись на існування трьох причин, які робили його життя не­стерпним. Це «я» — найтемніше, бо воно відображало стан душі письменника до поїздки в Кононівку; «я» — світліше, символізує душу митця в перші дні відпочинку; «я» — чисте, світле, здатне знову йти до людей, оскільки «струни натягнуті», це той настрій, з яким Коцюбинський покидав дивовижний куто­чок, повертаючись у жорстоку реальність.)

IV.     Передумови написання новели «Іп1егте220». (З листа М. Коцюбинського ді­знаємося, що «С тех йор, как я очутился в полном уединении — чувствую, как я страшно устал душою... Не хочется видеть людей, вести разговорьі, хо- чется сбросить с себя всю волну ЛЮД ской грязи, которая незаметно заливала твоє сердце, хочется очиститься и отдохнуть». Усе це виснажило письменника, який радо відгукується на пропозицію щодо відпочинку на лоні природи, на­слідком якого і стало написання твору «Іп1епие220».)

V.       Образи-символи новели. («Залізна рука міста» — це залізні конструкції, які є основою кожного міста. Замість землі — холодне каміння, яке асоціюється із замкнутістю у серцях його мешканців, цивілізація приречена на загибель, еко­логічна катастрофа неминуча. Герой твору заздрить планетам, бо у місті панує закон, суть якого полягає в одному слові — «треба». Вівчаріси були на припо­ні. Героя так само тримала, наче ланцюгом, залізна рука міста, роблячи його злим, знервованим, втомленим. Металевий ланцюг робив те саме з вівчарка­ми. Кононівські поля показані саме у червні, коли співають жайворонки, які асоціюються у героя з арфою. (Арфа в грецькій міфології була улюбленим му­зичним інструментом Аполлона — покровителя мистецтва). Людське горе — символ тяжкого становища народу, для якого митець і натягнув струни своєї душі. Сценою для розвитку подій є душа ліричного героя з її болями і радоща­ми, з утомою та надією, вірою в перемогу світлих ідеалів.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 138 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz