ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами» (стосунки Лесі Українки з С. Мержинським)

I.      Перше знайомство Лесі з С. Мержинським. (У 1897 році під час лікування в Криму Леся Українка познайомилася і здружилася із Сергієм Мержинським — одним із активних діячів соціал-демократичного руху. Ця дружба влила нові сили в душу поетеси, ще більше зміцнила її прагнення працювати, незважаю­чи на тяжку хворобу.)

II.     Спільні мотиви їхньої діяльності. (Лесю Українку й С. Мержинського єднала ідея революційного оновлення світу, любов до літератури й розуміння її вели­кого суспільного призначення.)

III.     драма особистого життя Лесі Українки. (На основі твору Ю. Щербака «Споді­ватись» можна побачити тонкі душевні нюанси особистої драми Лесі Україн­ки. Звернемось до уривку з цього твору:

Мати. Се — дружба чи щось інше?

Леся. Не питай мене про се, мамочко. Як тільки я сяду писати до нього, я ду­маю тільки про те, що я його люблю — без міри, без краю, що те кохан­ня — ніж у моєму серці; вирви ніж з серця, і воно кров’ю зійде. ...Він не любить мене, і я нещасна. Коли б він любив мене, ми обоє б нещасні були. Я знаю се і все-таки його кохаю, сама себе палю вогнем.)

IV.     Трагічність кохання Лесі Українки — в її силі. (Навіть наймужніша жінка страждала так, як і всі нещасливі. Ось де ледь відчутна золота середина між «так» і «ні» в людській психології. Знову звернемось до рядків драми «Споді­ватись»:

Леся. Троянди мого...

Мержинський. Троянди мого... дружнього ставлення до вас ніколи не зів’ядали... Цими словами Ю. Щербак утверджує думку вічності їхніх стосунків та почуттів.)

V.     Страшна втрата коханого. (Леся проводить безсонні ночі біля вмираючого С. Мержинського, проводжає його в останню путь, співаючи пісню про тра­гічне кохання, бо 15 листопада 1901 року трапилося невимовне горе: в Мін­ську на руках у неї помирає Сергій Мержинський, на повне й тривале щастя з яким вона мала надію. Протягом однієї ночі відома вже на той час пое­теса пише драматичну поему «Одержима». Так завдяки одній трагічній ночі і страшній втраті коханого Леся Українка стала драматургом.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 244 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz