ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Одвічні мотиви лірики Лесі Українки

На шлях я вийшла ранньою весною І тихий спів несміло завела...

Леся Українка

Молоденька, слабенька, хвороблива Леся вийшла на шлях «ранньою весною і тихий спів несміло» заспівала. Але той «тихий спів» пролунав громосилим дзво­ном, гучним спалахом, кликав стати «одважно до бою», вселяв віру в те, що на­стане жадана воля, яка дасть можливість людині дихати на повні груди.

У своїй поетичній творчості поетеса весь час була в пошуках ідеалу борця за щастя народне. Вона писала про минуле і свій час, її твори й зараз звучать по-су­часному. Вони підтримують дух людини, вселяють віру у власні сили.

Це яскраво відбивається у поезії «Сопіга 8рет 8рего!» Великою втратою для Лесі Українки була смерть коханого — Сергія Мержинського, та й хвороба ні на мить не відпускала поетесу. Для неї світ — поле битви. Переповнена нестримною жагою до життя, вона проголошує у цій поезії своє життєве кредо:

Так! Я буду крізь сльози сміятись.

Серед лиха співати пісні.

Без надії таки сподіватись.

Буду жити! Геть думи сумні!

Безумовно, людина стає сильною тоді, коли усвідомить свою відповідальність за інших. Тому вірші Лесі Українки — це прекрасна школа життя, школа громад­ського обов’язку, школа виховання духовності, любові до рідного краю, вихован­ня волі, впевненості в собі. Герої її творів — люди великого серця, незламного духу! Адже у них є зброя, нищівна, разюча, гостра — це слово.

Улюбленими образами Лесі Українки є «зірка провідна» і «весела весна». А ху­дожні символи «хмари осінні», «лихо», «кора льодова», «тьма» вказують на злиття особистого горя з всенародним. Але ні тіні відчаю! Який могутній титанічний дух! Справді, немає рівних Лесі Українці ні за творчим, ні за життєвим подвигом.

 

М. Рильський писав, що коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, то найвідповідніше — боротьба. І це так! Поетеса все життя гарту­вала свою боротьбу кров’ю власного серця, і вона змужніла.

Силою й інтенсивністю пошуків поетеси сповнені й рядки вірша «Стояла я і слухала весну». Загальнолюдське й особисте поєднано в ідейній структурі поезії — кожна жінка має право мріяти, любити, радіти, сподіватись. Але у вірші відчуваєть­ся лейтмотив смутку за тим довгоочікуваним щастям, про яке «весна співала, ше­потіла, говорила». Але Леся Українка — не тільки замріяна жінка, вона й щирий патріот своєї батьківщини. У поезії «І все-таки до тебе думка лине» відчутний не­впинний рух до свободи, що у неволі розкривається найповніше. Тому Леся Укра­їнка впевнена: слід не ридати, а боротись, «що сльози там, де навіть крові мало».

З гострим болем та моральним невдоволенням розповідає своїй Батьківщині ліричний герой страшну правду — багато в світі бачив він гніту і насилля, але та­кого як на Україні бачити не довелося. Через це страждає і сама поетеса. Хоча за­хоплюється доблестю, мужністю, лицарством свого народу, яке «гинуло в неволі, побивалось тяжко, шукаючи долі».

Саме про це мріємо й ми. Мріємо, що в серці кожного, хто сьогодні живе в Україні, запалає квітка щирої любові до своєї землі. І це буде найкращим пам’ят­ником геніальній поетесі України.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 119 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz