ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

У злагоді з природою (за творчістю М. Рильського)

I.      Відносини людини і природи. (Серед українських поетів М. Рильський при­святив темі природи чи не найбільше уваги. Автор «Троянд і винограду» спра­ведливо вважається великим майстром пейзажної лірики, в якій завжди про­мовляє людська душа, а живий навколишній світ зображено з сердечною шанобою і закоханістю. Природа, її гармонійна краса і щедрість присутні пев- ною мірою і в любовній, філософській, громадянській ліриці, в нарисах і опо­віданнях. Про роль природи в розвитку літератури та мистецтва поет висло­вив в наукових статтях «Природа і література», «Про людину, для людини». М. Рильський з дитинства милувався природою, прагнув збагнути її таємниці. Саме ці враження дитинства та юності запали в серце поета й сформували на­прям його ранніх літературних творів. Перша збірка п’ятнадцятирічного по­ета — «На білих островах» (1910).)

II.     Любовна лірика М. Рильського. (У цих творах природа — не тільки прекрас­не місце для зустрічі закоханих, а й психологічний супровід їхніх переживань і настроїв («На білу гречку впали роси», «Яблука доспіли»). Ліричний герой

М. Рильського ніколи не вважав себе «царем природи». Він — її таланови­та дитина, вірний і дбайливий син, а природа — вічне й невичерпне джерело життя і творчості.)

III.     Особливості стилю М. Рильського. (У книжках «Під осінніми зорями» (1918), «Крізь бурю й сніг» (1925), «Тринадцята весна» (1926), «Гомін і відгомін» (1929) розширюється коло спостережень поета над природою, різноманітні­шими стають взаємини ліричного героя з навколишнім світом. Вона для нього «храм і майстерня». М. Рильський належав до тих великих поетів, які «вироб­ляють щастя».)

IV.     Творчість 20-х років. (Поет оспівує нову красу своєї землі («Чотири вірші», «То хмарка набіжить», «Ластівка»). Герої багатьох ліричних портретів М. Риль­ського — це гуманісти, які наполегливо працюють над вдосконаленням та збе­реженням природи («Тодось»).

V.       Творчість воєнного та післявоєнного періоду. (У дні Великої Вітчизняної вій­ни голос поета ще потужніше пролунав у творах «За рідну землю», «Слово про рідну матір». Провідним гаслом лірики поета післявоєнного періоду стають рядки: «Хвала землі, стократ на честь — людині!» У циклі «Весняні води» поет співає гімн народним селекціонерам («Народним селекціонерам»), зоотехні­кам, вченим-тваринникам («Асканія Нова»).

VI.     Тема збереження природи. (У багатьох творах М. Рильського звучить заклик підходити до природи розумно і гуманно, бо вона — наш захисник і добрий друг («Ліс», «Розмова з другом», «Карпатські октави», «Тирса і хохітва»). Збір­ка «Троянди й виноград» відзначена Ленінською премією у 1957 році. Троян­ди й виноград — улюблені символічні образи М. Рильського. Ці образи від­творюють красу життя українського народу, який живе у злагоді з природою і збагачує її новою, незнаною раніше красою.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 177 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz