ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 47
Гостей: 47
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Максим Рильський - тонкий знавець мовних скарбів

М. Рильський понад п’ятдесят років працював у літературі й залишив нам ве­лику й цікаву спадщину. Його талант був багатогранний: відомий поет, невтом­ний перекладач, вдумливий учений, талановитий мистецтвознавець. Своє творче кредо М. Рильський визначив у пролозі до поеми «Мандрівка і молодість»:

Колись перед історії судом І я постану, птах малого льоту...

І скаже суд: «Чи виконав достоту Призначення своє ти на землі.

Чи, може, розмінявся на дрібноту?»

Я вважаю, що М. Рильський, як гідний син свого народу, повністю виконав своє призначення. Він став співцем українського слова, в якому й досі чується сила його таланту. Багатий художній доробок поета позначений роздумами про місце людини в житті, духовні цінності нашої епохи, пронизаний мотивами лю­бові до всього найкращого. Його поезії сповнені щирості, відвертості й разом з тим легкої іронічної усмішки. Як добрий знавець класики, людина глибокої еру­диції, він широко використовує історичні й літературні доробки, що надає коло­риту його художній палітрі.

Поетичний світ М. Рильського на диво мальовничий, сповнений прозорості. Завжди поета турбувала проблема відносин людини і природи:

Люби природу не як символ Душі своєї,

Люби природу не для себе,

Люби для неї, —

закликає поет всіх людей!

М. Рильський створює розгорнуті образи-символи, серед яких найвідомішими є образи троянд і винограду:

...У щастя людського два рівних є крила:

Троянди й виноград, красиве і корисне.

Вони символізують єдність двох важливих сторін людського життя: насолоди красою природи та мистецтва і творчої праці.

Поетичний феномен М. Рильського поєднав у собі класичні традиції і нова­торство. Художні ідеї, образи, мотиви, співзвучні духові часу, поет втілював у та­ких усталених формах, як сонет, октава, терцина.

Сто двадцять чотири оригінальні сонети і близько сорока перекладів — така сонетна спадщина поета. У ній згадано найвідоміших сонетярів, таких, як О. Пуш­кін, І. Франко, Ф. Петрарка, А. Міцкевич. М. Рильський певний, що сучасна по­езія мусить звертатись до цієї форми, освоювати її, бо вона відточує майстерність «суворою простотою», що слова зайвого в свої рядки не прийме, бо «струнка гар­монією».

Багатство ритмомелодійних засобів поета доповнювалося новизною поетич­ної мови. Згадаймо поезію «На білу гречку впали роси», що стала відомим роман­сом. Невелика за обсягом, вона, без перебільшення, є неперевершеним шедев­ром. М. Рильський окремими штрихами творить гімн коханню, його животвор­ній і чарівній силі.

Зовсім іншим був авторський задум поезії «Шопен». Автор прагне переда­ти словами ритм, мелодійність незрівнянної музики великого польського компо­зитора. Таємничість музики, загадковість, секрет її впливу ніби підкреслюються численними риторичними питаннями:

Шопена вальс... Ну хто не грав його І хто не слухав? На чиїх устах Не виникала усмішка примхлива...

Вони передають схвильованість ліричного героя від «ніжного вихору звуків», від бурхливого моря почуттів, ним народженого, — щастя, любові, безнадії. Емо­ційність — це риса, спільна для обох видів мистецтва, — і поезії, і музики.

У М. Рильського своя улюблена тематика. Протягом усього творчого життя світлим акордом звучить мотив любові до Вітчизни, до свого народу, його куль­тури й мови. Він залишився в пам’яті багатьох поколінь великим лицарем україн­ського слова, мислителем і художником водночас.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz