ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Володимир Сосюра - великий співець кохання

Кохання... Воно вічне і всюдисуще, воно всемогутнє, бо є основою життя, воно — вогонь радощів і сподівань. Це почуття приходить до нас незалежно від нашої волі і бажання, окрилює закохану людину, бо є величним, благородним і вічним.

Тема кохання в усіх народів — від прадавніх часів і до наших днів — завжди актуальна для мистецтва, бо людина не може не любити.

Володимир Миколайович Сосюра — один із найніжніших, найщиріших спів­ців кохання. Його інтимна лірика жагучо-пристрасна. Здається, кожен знає ці на­тхненні слова його поезії:

Так ніхто не кохав, через тисячі літ лиш приходить подібне кохання...

Поет створює хвилюючу гаму людських почуттів, народжених коханням.

У моїй уяві це почуття асоціюється з кришталевим джерелом, що освіжає і бентежить, з безхмарним високим весняним небом, білими лебедями, які уособ­люють вірність кохання, з ніжною музикою.

Згадуються рядки з поезії «Коли потяг у даль загуркоче...»:

Я б забув і образу, і сльози...

Тільки б знову іти через гать, тільки б слухать твій голос і коси, твої коси сумні цілувать.

Скільки почуттів, ліричний герой окрилений, сповнений життєдайним теп­лом, яке дарує йому кохана. В. Сосюра відтворює трагізм душевного стану паруб­ка: пережиту радість першого кохання і гостроту болю за розтоптане почуття, за невірність дівчини, яка стала дружиною іншого. Щастя побачення і сум розлуки, радість від розділеного почуття і туга за нездійсненною любов’ю — усе це знахо­дить свій вияв в інтимній ліриці в. Сосюри.

Чи кожне серце, на думку автора, може кохати? Ні! По-справжньому кохає тіль­ки та людина, яка зливається з рідною землею, рідним краєм, рідною домівкою:

Любов — це сад, а в ньому щастя рожі і радісні метелики на них...

Іноді здається, що є такі явища в житті, смисл яких не можна передати слова­ми. Та талановитий і неповторний В. Сосюра знаходить в рідній мові слова, щоб возвеличити, піднести на недосяжний щабель святе слово «кохання»:

Мов книга ти, моє кохання, але на книзі цій печаль, я до останнього зітхання її не можу прочитать.

Так, В. Сосюра не тільки читає книгу — він творить її. Невимушено поет гово­рить про особисте щастя, яке він не відокремлює від плину людського життя.

Упродовж літературної діяльності письменник вписував все нові вірші до кни­ги «Марія». Ці вірші народжувалися з мрії і переростали у символ любові, адре­сованої одній людині — дружині поета. Свою синьооку Марію талановитий лірик оспівав, як Петрарка — Лауру, як Дайте — Беатріче:

Серцем я пишу листи росам і туманам, де ходила, люба, ти над Дінцем коханим.

 

у цій поезії, як і в інших, відтворення людських почуттів, стан закоханості підкреслюється гармонією з природою:

Васильки у полі, васильки у полі, і у тебе, мила, васильки з-під вій, —

напише В. Сосюра у поезії «Васильки». З особливим теплом малює поет окреми­ми штрихами образ коханої, але найбільшу увагу звертає на очі — дзеркало душі. Вони — наскрізний образ його інтимної поезії.

Володимир Сосюра... Український Єсенін... Співець дружби і кохання. Це про нього говорять, що він у своєму житті захоплювався і страждав, розчаровувався і втілювався, любив і співав. Чарівні образи переповнювали його щомиті, рвали душу, розлітаючись кольоровим світлом радості й печалі. Його поезія природна, як роса погожого світанку, як запах бузку в травні.

Як поет-патріот В. Сосюра навіть в інтимній ліриці залишається вірним своїй найпершій любові — любові до батьківщини:

В тебе і губи, і брови твої, як у моєї Вкраїни...

Так скаже поет у поезії «Білі акації будуть цвісти».

Отже, інтимна лірика В. Сосюри, українського солов’я — це бездонна крини­ця красивих, щирих і ніжних почуттів, висловлених у прекрасній поетичній фор­мі. Вони, безумовно, підносять людину на найвищий щабель духовності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 361 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz