ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Тема кохання в романі Стендаля «Червоне і чорне»

Як стверджують літературознавці, щоб бути правдивим у своїх творах, письмен­ник повинен спостерігати та аналізувати життя, а, за Стендалем, література повин­на бути дзеркалом життя, відображувати його.

Результатом такого спостереження Стендаля став соціально-психологічний ро­ман «Червоне і чорне», створений відомим французьким письменником-класиком у 1830 році, бо сюжет його підказала автору хроніка кримінальної справи, яку він прочитав у газеті. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства, показати долю людини з нижчих верств у її пошуках щастя.

Жульєну Сорелю, головному герою роману, довелось зустріти в своєму корот­кому житті багато людей різного віку, різного достатку, різного соціального ста­новища. Але було дві людини, які, без сумніву, відіграли значну роль на жит­тєвому шляху юнака. Це жінки. Провінціалка мадам де Реналь та аристократка маркіза Матильда де Ла-Моль.

Звістка, що мер де Реналь найняв для своїх дітей начитаного гувернера-селя- нина, прокотилась містом. Старовинний патріархальний Вер’єр затаївся в очіку­ванні розвитку подій: хтось заздрив меру через його придбання, хтось зазіхав на його принадну дружину. А юнак та пані тим часом покохали одне одного, зна­йшли душевну близкість. І, дійсно, чи могла молода освічена жінка пройти повз сяючі очі вихователя своїх дітей? Чи могли залишити її байдужою увага, захват, з якими Жульєн сприймав усі її слова та вчинки? Сором’язливий на початку їх зна­йомства, шалений у досягненні своєї цілі, Жульєн підкорив серце мадам де Ре­наль навічно. І ніякі сімейні обов’язки, ніякі пересуди вже не змогли затьмарити світла кохання молодої жінки. А що ж Жульєн? Жадоба боротьби з багатими не дозволила юнакові побачити в коханні пані те велике та чисте почуття, яке возве­личує, піднімає нас над землею і задля якого віддають люди своє багатство.

Після невдалого перебування у Безансонській семінарїї Жульєн, заручившись підтримкою абата Пірара, потрапляє в Париж, у будинок маркіза де Ла-Моля. Його наполеглива праця в бібліотеці, уроки верхової їзди, а головне — чесність, порядність привертають увагу Матильди де Ла-Моль. Знатна красуня, дочка мар­кіза, покохала його. її вражають гордість юнака, не притаманна простій людині, та розум, теж дивний для сина теслі. Цей розум був несхожий на розум молодиків її оточення. Це особистість, що творить себе за законами природи та глузду. Для неї Жульєн став людиною, що може зробити вчинок.

Батько Матильди був готовий дати згоду на шлюб своєї доньки. А Жульєн на­віть мріяв потай про сина, спадкоємця, який створить йому відповідне становище у світі. Серце Матильди було скорено... До ешафоту залишалось декілька кроків.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 172 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz