ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Чоловічі образи в романі Г. Флобера «Пані Боварі»

Флобер назвав свій перший роман ім’ям героїні — Емми Боварі. І це законо­мірно, бо в основі твору — опис недовгого і сумного життя молодої жінки. Але чоловічі образи в романі займають не менш важливе місце. Адже саме вони, чо­ловіки, що оточували Емму, зумовили її трагічну долю.

Еерої роману — чоловіки різних поколінь. Спочатку ми бачимо батьків Емми і Шарля Боварі.

Батько Шарля — відставний фельдшер роти, був вимушений піти зі служ­би, одружитися і зайнятися сільським господарством, в якому нічого не розумів. «Одружившись, він років два-три проживав придане — добре обідав, пізно вста­вав, курив фарфорові чубуки, щовечора бував у театрах і часто заглядав у кафе». Коли народився Шарль, пан Боварі, на противагу прагненням дружини і бажан­ню дитини, намагався розвивати сина суворим спартанським вихованням, не на­даючи великого значення розумовому розвитку. Не «в навчанні щастя, — хто спритніший, той завжди в люди вийде», — любив він казати. Але незабаром доля сина зовсім перестала його цікавити, як і господарські справи. Він безтурботно доживав своє життя без жодного інтересу до нього, без діла, без любові.

Батько Емми, тато Руо, теж без особливого жалю розлучився зі своєю дочкою, коли трапився перший-ліпший наречений, Шарль Боварі. Емма, за його слова­ми, все одно нічого не розуміла в господарстві, до якого він і сам не мав ані най­меншої схильності. Так само, як і батько Шарля, батько Емми «не завдавав собі особливого клопоту, грошей на свої потреби не шкодував — їжа, тепло і сон були у нього на першому місці». Стосунки з родиною дочки обмежувалися тим, що раз на рік він посилав їм індичку.

Чоловік Емми Шарль Боварі багато в чому схожий на представників старшого покоління. Він теж займається тим, чого не любить і не знає. Шарль сумлінно їз­дить по викликах, прагнучи не заподіювати шкоди своїм пацієнтам. Хоча одному з них довелося відрізати ногу через дурість і безвідповідальність Шарля. З-поміж чо­ловічих образів в романі Шарль вирізняється тим, що любить Емму. Але його любов нічого не дала Еммі. «Він нічого не учив, нічого не знав, нічого не бажав». Він був цілком задоволений собою і своїм життям з Еммою. І Емма, вийшовши заміж, «ніяк не могла переконати себе, що ця тиха заплава і є те щастя, про яке вона мріяла».

Пошуки справжнього щастя, красивого життя штовхають Емму до інших чоловіків. Але красень Родольф шукає лише задоволень і пригод. А для Леона Емма — спосіб самоствердження. Як тільки Еммі знадобилася допомога, її кохані одразу відмовилися від неї.

Ті, заради кого вона зруйнувала свою родину, розорила чоловіка, виявилися нічим не кращими за інших. І Емма опинилася на краю прірви.

Немало посприяв цьому і торговець Лере. Він накопичив неабиякий капітал для своїх махінацій, використовуючи становище Емми. Лере добре обміркував свої дії і спокійно, крок за кроком, розоряв Емму і Шарля.

Аптекар Оме — один з найнеприємніших образів у романі. Дурний, пихатий, амбітний, він утілює всю вульгарність і сірість містечка Йонвіля. Саме в аптеці Оме Емма знайшла миш’як і тут вирішила накласти на себе руки.

І ніхто з оточуючих її чоловіків не міг ні зрозуміти Емму, ні допомогти їй.

Навіть така чиста і юна душа, як Жустен, причетна до загибелі Емми — саме він освітлює їй шлях до загибелі: він тримає свічку, коли Емма шукає отруту.

Наприкінці роману, біля ліжка вмираючої Емми з’являється ще один персо­наж — хірург Ларів’єр, майстер своєї справи, чуйний і проникливий. Він єдиний з чоловічих характерів, у кому є велич, розум, професіоналізм. Він уже нічим не міг зарадити Еммі і швидко покинув Йонвіль. Та і що йому тут робити? Він людина з іншого життя, якого Емма ніколи не бачила, не знала. Вона тільки невиразно відчувала, що десь є інше, яскраве, красиве життя. Але чоловіки, що оточували її, не уміли і не хотіли жити по-іншому.

Чоловіки в романі Флобера — це герої, на яких тримається ненависний пись­меннику новий буржуазний лад, коли «вульгарність і недоумкуватість нахабно святкують свій тріумф всюди».

Ема виявилася єдиною героїнею в романі, якій у цьому світі нестерпно нудно і самотньо. І це виділяє її в сірому, самовдоволеному і нецікавому натовпі чоловіків.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 310 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz