ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 40
Гостей: 40
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Що занапастило жипя Емми Боварі? (За романом Г. Флобера)

Когда влачат дожди свой невод бесконечньш, Затягивая все тяжелой пеленой,

И скука липкая из глубиньї сердечной Бесшумньш пауком вползает в мозг большой...

Ш. Бодлер

У 1850 році з подорожі по Сходу Флобер привіз задум роману, який назвав «Еіані Боварі».

В основі твору — доля молодої жінки з провінції. Емма Боварі в розквіті ро­ків і краси добровільно йде з життя, залишивши чоловіка і малолітню дочку. Що штовхнуло її до такого відчайдушного кроку? Що примусило відмовитися від життя, від його турбот і радощів?

У тринадцять років мадемуазель Емму Руо віддали в пансіон урсулинок. Але «в церкві їй найбільше подобалися квіти, в музиці — слова романсів, в книгах — хвилювання пристрастей», — пише Флобер про свою героїню.

У пансіоні Емма крадькома читала романи, «де все про кохання», де пані не­притомніють у альтанках, де солов’їний спів у гаях і клятви в коханні при місяці.

Таїнства церкви вона відкидала, а послух не відповідав її душі. Тому, коли батько забрав її з пансіону, це нікого не засмутило. Але селище, де довелося жити з батьком, швидко набридло їй. І тоді, коли здавалося, що «вона остаточно роз­чарувалася в житті», з’явився Шарль Боварі. «Емма раптом повірила, що те диво­вижне відчуття, яке вона досі собі уявляла у вигляді райського птаха, що царює у сяйві безмежно гарного неба, злетів нарешті до неї».

Але «тихий затон» сімейного життя незабаром набрид Еммі. Шарль виявився пересічною людиною, бездарним лікарем, «який нічого її не учив, нічого не знав, нічого не бажав».

Нудьга, роздратування і розчарування знову оселилися в її душі. «Боже! Наві­що я вийшла заміж?» — питала себе Емма.

Запрошення на бал у Воб’єсар до маркіза д’Андервільє відвернуло Емму від сумних думок. Але після повернення з замку її життя видалося їй ще більш убо­гим. «Все, що її оточувало, — сільська нудьга, тупість міщан, убозтво життя — здавалося їй винятком, чистою випадковістю, себе вона вважала її жертвою, а за межами цієї випадковості їй увижався неосяжний край любові і щастя. Плотська насолода розкішшю ототожнювалася в її розпаленій уяві з духовними радощами, витонченість манер — з тонкістю переживань».

Еммі хотілося змін, новизни. Вона умовила чоловіка переїхати в інше місце, сподіваючись, що там все буде інакше. Але містечко Йонвіль виявилося нічим не краще за попереднє. Ринок, трактир, аптека — головні визначні пам’ятки Йонвіля. А його мешканці — такі ж сірі, нецікаві люди, як і її чоловік. Навіть народження доч­ки не змінило цього настирливого сірого кольору життя Емми. А модні жовті завіс­ки на вікнах будинку Боварі тільки підсилювали відчуття туги за іншим життям.

Це інше життя з’явилося Еммі в образі чоловіків: Леона і Родольфа, які спо­чатку здалися їй втіленням мужності, вишуканості, витонченості. їхній інтерес до неї вона прийняла за справжнє почуття — і знову її спіткало гірке розчарування. Заради них вона була готова на все: розорила чоловіка, забула про дочку, про свою честь. А вони нічого не зробили для неї, коли Емма просила їх про допомогу.

Розчарування у шлюбі, коханні, у людях привело Емму до розчарування у житті. І склянка з миш’яком здалася Еммі єдиним порятунком від усього відразу: від брехні, від ганьби, від боргів — від нестерпної нудьги життя.

У його сірій павутині заплуталася молода жінка, якій хотілося трохи світла, яскравих барв, живих почуттів, краси.

Але в романі Флобера нічого цього немає. Книга ніби написана лише сірою фарбою. Для письменника, що втратив віру в існування Еірекрасного, в перспек­тиви людства, це найбільш відповідний колір.

Еіісля виходу книги Флобера віддали до суду за «заперечення краси і добра». Еіисьменник виграв цей процес, а його книга сама стала вироком вульгарності, повсякденності і фальші сучасного йому життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 122 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz