ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Риси реалістичної повісті у творі Бальзака «Гобсек»

I.      Ідея написання «Гобсека». (За задумом автора, повість «Гобсек» мала увійти до великого циклу романів «Людська комедія», над яким Оноре де Бальзак працював протягом усього життя. Створюючи «Людську комедію», автор праг­нув змалювати сучасне йому суспільство таким, яким воно було. Це зумовило стиль написання повістей та романів — реалістична проза.)

II.     Риси реалістичної повісті у творі Бальзака «Гобсек».

1.     Реалістичне зображення суспільства. (Бальзак намагався якомога реаліс­тичніше змалювати сучасне йому суспільство, не приховуючи жодної вади соціуму, часто спеціально наголошуючи на них. Суспільство зображено всебічно, а не тільки окремі риси. Ми бачимо і політичну, і економічну си­туації, бачимо і психологію персонажів. У цьому реалізм творів Бальзака.)

2.     Змалювання образів. (Усі персонажі, що діють у повісті, — типові образи. У кожному з персонажів своєї «Людської комедії» в цілому і кожного твору її зокрема Бальзак намагається показати певний суспільно-психологічний тип людини. Реалістичність полягає у неоднозначності цих персонажів: жоден не постає перед нами носієм тільки однієї риси, кожен з них — складна та суперечлива особистість — так само, як у житті не трапляється людей, лише скупих чи винятково добрих, без жодного недоліку.)

3.     Художні прийоми реалістичної прози. (У своїй повісті «Гобсек» Оноре де Бальзак використовує типові прийоми реалістичної прози. Реалістичний портрет допомагає нам уявити персонажів. Пейзаж або інтер’єр дає уяв­лення про місце подій і не більше, він не має прихованого емоційного на­вантаження, ці частини твору слід сприймати як декорації.)

4.     Риси романтичного. (У реалістичній прозі Бальзака наявні поодинокі еле­менти романтизму. Певна загадковість є у самому образі головного героя — Гобсека. Ми не маємо жодних відомостей про його минуле, його теперіш­нє також сповнене загадок та таємниць для нас. Філософський розум та неабияка здатність впливати на людей (не тільки шляхом шантажу, але й певними прийомами психологічного маніпулювання) — також романтичні риси в образі Гобсека. Проте реалістичне у повісті значно переважає над романтичним.)

III.     Значення повісті «Гобсек». (Повість «Гобсек» — частина грандіозного задуму Бальзака. За її допомогою ми маємо можливість дізнатися про сучасне пись­менникові суспільство. Усі образи реалістичні та надзвичайно «живі». Події розгортаються на тлі суспільних та політичних перетворень у Франції початку XIX століття. Типовість образів має велике значення для реалістичного змалю­вання тогочасної дійсності.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 150 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz