ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Ідея повісті 0. Бальзака «Гобсек»

У світовій та українській літературі нам відомо безліч прикладів, коли письмен­ники всебічно змальовували сучасне їм суспільство, з усіма його вадами та позитив­ними рисами. Письменство завше гостро реагувало на події, що відбувалися з його народом, змальовуючи їх у своїх романах, повістях, оповіданнях та поемах.

Оноре де Бальзак — видатний французький письменник XIX століття. Протя­гом свого життя він намагався здійснити по-справжньому фундаментальний та ге­ніальний творчий задум — написати цикл романів під загальною назвою «Людська комедія», у якому прагнув зобразити французьке суспільство, створюючи яскраві та оригінальні, проте характерні для епохи образи-типи.

«Гобсек» — повість, що об’єднувалася з «Людською комедією» спільним за­думом. У XIX столітті у політичному та суспільному житті Франції відбувалися значні зміни та перетворення. Внаслідок революційних подій у суспільстві запа­нував хаос, опосередковано правити суспільством почали зовсім не ті «образи- типи», яких усі очікували. Гобсек — реалістичний образ, один з характерних ти­пів тієї епохи.

Гобсек — лихвар, який заробив на своїй справі мільйони. Це самотня люди­на, яка, однак, свідомо не прагне товариства. Гобсек бере надзвичайно високі відсотки зі своїх клієнтів, користуючись їхнім скрутним становищем, фактично розорює їх. Він не вірить у людську чесність, порядність, у любов та дружбу. Це не стільки характеризує Гобсека як черству та безсердечну людину, скільки ха­рактеризує суспільну ситуацію. То була епоха зневіри у кращих людських якос­тях, у нормальних людських стосунках, побудованих на довірі та повазі. Світ та су­спільство уявлялись багатьом тогочасним французам як великий механізм, яким керують гроші та влада. Цікаво, що образи повісті «Гобсек» не є одноплановими. Так само не були однозначними сучасники Бальзака: багато хто з них мав неабия­кий аналітичний розум, вмів мислити самостійно, був непересічною особистістю. Проте великий механізм, машину, якою керує золото, було запущено, і вона часто перетирала у своїх жорнах долі людей або й долі цілих родин.

У своїй повісті Бальзак протестує проти такого стану суспільства та держави. Письменник справедливо вважає його хибним, неприродним, нездоровим. Зоб­ражуючи хижих до грошей, бездушних людей, Бальзак наголошує, що на таких засадах не можна будувати ані стосунки з людьми, ані соціум, ані державу. Ство­рюючи реалістичні образи, Оноре де Бальзак утверджує ідею заперечення ненор­мального устрою суспільства, яке породжує таких, як Гобсек, та ідею вториннос­ті грошей і влади, які, безумовно, мають відступати перед одвічними цінностями людства — коханням, порядністю, благородством, безкорисливою взаємопідтрим- кою. Мають відступати... але, на жаль, не завжди відступають.

Звісно, ситуація у нашій країні зовсім не подібна до ситуації у Франції часів Оноре де Бальзака. Проте я вважаю, що ідеї, висловлені у творах видатного пись­менника, є вічними та актуальними і для нашого суспільства. Читаючи про дале­ку Францію XIX століття, ми маємо замислюватися над власною долею та долею нашої рідної держави.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz