ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

За що ми любимо романи Діккенса?

«Просійте світову прозу, залишиться Діккенс», — писав Лев Толстой. Не тіль­ки Толстой, але і багато його сучасників вважали Діккенса великим письменни­ком. Тонкість психологічного спостереження і зворушлива поезія захоплювали

І.   С. Тургенєва. На пізнавальному і виховному значенні романів Діккенса наго­лошував М. Горький. Тарас ПІевченко згадує романи Діккенса у своїх повістях, Іван Франко вважав англійського романіста «полум’яним борцем за права знедо­лених».

Чим цікавий Діккенс сучасному читачеві? Я думаю, що у англійського пись­менника XIX століття і сьогодні знайдеться багато шанувальників. Ціните­лі англійського гумору із задоволенням читають «Записки Пікбікського клубу», люблять дотепних героїв Діккенса, їхні каламбури і афоризми. Сентиментальний читач плакатиме над «Різдвяними повістями». А любителі реалістичної прози зна­йдуть поживу для роздумів у романах Діккенса.

Читаючи, наприклад, роман «Домбі і син», ми впізнаємо в образі англійського буржуа XIX століття типові риси сучасних ділків, комерсантів, підприємців. їх усе­ленські амбіції, презирство до нижчих класів і увага до тих, хто має вагу в суспіль­стві. Звичку міряти все грошима й інтересами фірми Діккенс показав так яскраво і переконливо, що містер Домбі здається нам героєм сучасного серіалу або розбагаті­лим сусідом. «Здоровий глузд», «вигода», «договір», «контракт» — ці слова у вустах містера Домбі ми чуємо набагато частіше, ніж найпростіші і буденні.

Прагнучи розвінчати Домбі, Діккенс зіштовхує його з іншим світом — світом простих людей і чесних трудівників. І тут письменник не кривить душею. Перева­га простих людей тільки моральна. На боці Домбі і Каркерів гроші, реальна сила. І при бажанні «господарі життя» можуть розтоптати тих, хто став на їхньому шляху.

Діккенс, безумовно, один з найгуманніших письменників. Він не дозволяє в своїх романах перемагати «фанатикам наживання». Його «грішники» завжди по­карані і розкаюються, чеснота винагороджується. За цю оптимістичну віру в пере­могу справедливості ми теж любимо Діккенса і прощаємо йому його утопізм. «Ця людина, — писав про Діккенса М. Горький, — осягла найважче мистецтво любові до людей». І любов ця, як і раніше, знаходить відгук в серцях читачів, які цінують правдиве і глибоке слово і водночас чекають чудес різдвяної казки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 290 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz