ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Холодний будинок містера Домбі (за романом Ч. Діккенса «Домбі і син»)

Найкращим твором Чарльза Діккенса 40-х років став роман «Домбі і син». Створюючи широку картину соціального життя Англії, Діккенс переконливо по­казує антигуманну сутність буржуазних відносин, тонко підмічає взаємозв’язок між окремими сторонами і явищами життя.

У заголовок роману винесено не ім’я героя, як було раніше, а вивіску торго­вельної фірми англійського буржуа: «Торговельний будинок Домбі і син. Торгів­ля оптом, у роздріб і на експорт». Контора Домбі і його комерційна діяльність мало цікавлять письменника. Дія роману відбувається переважно в його влас­ному будинку. Але вплив торговельної фірми на хід подій і долі героїв стає ви­рішальним.

Будинок сім’ї Домбі весь час хочеться назвати так, як названий інший роман письменника, створений у цей же період, — «Холодний будинок». А вивіска тор­говельної контори цілком доречно виглядала б на його стінах.

Господар будинку, містер Домбі бездушний, суворий і холодний. Для нього процвітання фірми понад усе. «Домбі і син! Ці три слова виражали ідею всьо­го життя містера Домбі. Земля була створена для торговельних операцій Домбі і сина. Сонце і місяць призначені освітлювати їхні справи».

Оточуючих Домбі оцінює лише з погляду їх корисності для фірми. Навіть дочка Флоренс у його очах — «фальшива монета, яку не можна вкласти в спра­ву». Але і довгоочікуваному синові Полю не судилося стати спадкоємцем і про­довжити справу батька. Він помирає в ранньому віці, занапащений бездушністю батька і системою виховання. Як рослина, позбавлена тепла і сонця, приречена на загибель, так і маленький хворобливий Поль приречений на смерть у холод­ному будинку батька.

Холодність Домбі — основний лейтмотив цього образу. «Гроші є причиною того, що нас шанують, бояться, поважають, підлещуються до нас і захоплюються нами», — говорить Домбі. Він звик, що за гроші можна купити все, у тому чис­лі любов, совість, слухняність, вірність. Домбі купує собі красуню дружину як прикрасу для свого будинку. Але гроші Домбі не змогли утримати горду і сильну Едіт. Вона йде з будинку Домбі, де немає місця любові, пошані, розумінню.

Смерть першої дружини і Поля, втеча Едіт, відхід з будинку Флоренс приво­дять до повного краху сімейного життя Домбі. Фірма Домбі внаслідок махінацій спритного керівника Каркера теж занепадає. Але саме тоді, коли Домбі втрачає свою фінансову могутність, втрачає свою головну опору в житті, він знаходить справжній будинок і сім’ю. Повертається Флоренс, щоб врятувати хворого, са­мотнього батька. Будинок Флоренс і її чоловіка, де панують любов, доброта і душевність, перетворюють Домбі. «Турботи і страждання залишили глибокий слід на його обличчі, але це лише віддзеркалення бурі, що промайнула і за якою настав ясний вечір. Честолюбні мрії його більше не бентежать. Єдина його гор­дість — це дочка і її чоловік». А потім з’являться онуки — хлопчик і дівчинка. І Домбі віддасть їм свою запізнілу любов, якої не знали його дружина і діти в хо­лодному будинку господаря фірми «Домбі і син».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 158 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz