ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Крах недовершеної ідеї (за романом Ф. Достоєвського «Злочин і кара»)

I.      Незвичайний злочинець Родіон Раскольников — головний герой роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара» (злочин — убивство лихварки — він чинить під впливом створеної ним системи ідей).

II.     крах теорії Раскольникова.

1.     Теорія Родіона Раскольникова (зародження і формування теорії під впли­вом соціальної несправедливості; поділ Раскольниковим людей на два типи: нижчих, або «матеріал», і «вищих», подібних до Наполеона, «волода­рів долі»; нижчі люди — мовчазно і покірно підкоряються заздалегідь вста­новленому порядку, «володарі долі» — сміливо постають проти звичаїв, що існують, зухвало порушуючи суспільні норми моралі, не зупиняючись пе­ред насильством і злочином).

2.     Моральний злочин проти самого себе (злочин Раскольникова — своєрідний тест на вищий ранг: «Чи твар я тремтяча, чи право маю? Воша я чи люди­на?»; внесення змін в життя людства окремими особистостями ніколи не давало позитивних результатів; загальні риси «вершителів історії» — егоїзм, прагнення до влади, жорстокість, неповага до чужого життя; у Раскольнико­ва було занадто багато людського, щоб стати Наполеоном (жаліє зганьбле­ну дівчину, матір, сестру; співчуває Соні, Катерині Іванівні, Мармеладову; здатний любити); покарання Раскольниковим самого себе за перевірку своєї теорії: намагаючись підняти себе у своїх очах над людьми, утворює психоло­гічну стіну між собою і ними, і ця самотність руйнує його).

3.     Духовне відродження Раскольникова (усвідомлення Раскольниковим під впливом вчинків Соні Мармеладової необґрунтованості своєї теорії: по­бачив в Соні не «тремтячу твар», не смиренну жертву обставин, а людину, самопожертва якої спрямована на порятунок тих, хто гине, на дієву турбо­ту про близьких; можливість воскресіння Раскольникова для нового життя під впливом Соніної любові).

III.     Любов, співчуття, людська чуйність, вище світло — вихід у царство добра і правди (із світу корисливості і розрахунку).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 130 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz