ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Новий погляд на «маленьку людину» в оповіданнях А. П. Цехова

Звернення до проблеми «маленької людини» російських письменників о. С. Пушкіна, М. В. Гоголя, Ф. М. Достоєвського, А. П. Чехова. (Заклик Го­голя полюбити, пожаліти «маленьку людину» такою, яка вона є; прагнення Достоєвського побачити в ній особистість; пошук Чековим винного не в сус­пільстві, а в самій людині.)

Новий поворот старої теми.нянькою при Гаєві і не обожнювати Раневську, що виросла, вийшла заміж і почала старітися у нього на очах. Він не сміє бачити їхніх помилок і суперечностей, навіть у думках нікого не засуджує, на все знаходячи виправдання.

 

Навіть коли його, хворого, забули у забитому будинку, він думає тільки про те, як там Гаєв без теплого пальта. Так все життя минуло, немовби й не жив. Цей образ — ще одне свідчення марного паразитичного життя старих хазяїв вишнево­го саду, що говорять красиві слова про майбутнє і живуть, мовби жартома, граю­чись людьми, тепер.

2.     Що символізує у п ’єсі вишневий сад ?

3.       Як би ви визначили жанр цього драматичного твору?

       
    Подпись: ПЛАНИ
Новий погляд на «маленьку людину» в оповіданнях А. П. Цехова
Звернення до проблеми «маленької людини» російських письменників о. С. Пушкіна, М. В. Гоголя, Ф. М. Достоєвського, А. П. Чехова. (Заклик Го¬голя полюбити, пожаліти «маленьку людину» такою, яка вона є; прагнення Достоєвського побачити в ній особистість; пошук Чековим винного не в сус¬пільстві, а в самій людині.)
Новий поворот старої теми.
 
  Подпись: II.


Подпись: І.Подпись: 2.Висміювання «маленької людини». (Обертання сміху на трагедію, коли Чехов показує, що Черв’яков насолоджується приниженням; він умирає не від страху, а від того, що його позбавили насолоди принижування (ге­нерал же йому пробачив); висновок Чехова: Черв’яков — це холопська натура.)

Перетворення героя оповідання «Людина в футлярі» Бєлікова на обмежено­го міщанина. (Страх перед справжнім життям і прагнення Бєлікова сховати­ся від нього; відмова собі у всіх радощах; отруєння життя не тільки собі, а й оточуючим; небезпека Бєлікова для суспільства: він душить усе живе.)

2.     Перетворення людини лікаря Старцева на духовну потвору — Іонича. (Різ­номанітні інтереси, властиві інтелігентній людині, на початку життєвого шляху молодого лікаря Старцева; поступове втрачання всього людського, духовний занепад, замкнення у своєму світі, у якому найважливіше — гро­ші, карти і сита вечеря; руйнування обивательским середовищем усього кращого, що є в людині, якщо в самій людині немає внутрішнього усві­домлення протесту.)

3.     Відкриття Чековим в своїх героях зла, яке породжує нове зло. (Холопи на­роджують холопів.)

4.     Краса гарної людини. («Боже мій, як багато в Росії гарних людей!»: герой оповідання «Стрибуха» лікар Димов, людина, яка живе для щастя інших; вмирає, рятуючи чужу хвору дитину.)

I.         Людина не повинна бути «маленькою»!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz