ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Маленька людина» в оповіданнях А. Чехова

Проблема «маленької людини» у класичній літературі XIX століття постає че­рез поширеність цього явища в житті. Письменники образи «маленьких людей» зображували переважно трагічно. Проте А. Чехов розкрив цю проблему зовсім з іншого боку. Так звана «маленька людина» в його оповіданнях зображена зде­більшого сатирично.

Чому це так? Хіба письменник зовсім не співчуває «маленькій людині»? Спів­чуває, але не має наміру тішити її сумнівними ілюзіями. Саме тому у багатьох творах виступає проти різних ілюзій у житті людей. Так в оповіданні «Загадко­ва натура» молодий письменник Вольдемар замислюється з виглядом глибокого психолога над душевними «терзаннями» жінки, яка збирається перейти від одно­го багатого старого до іншого. Ще й згадує при цьому Достоєвського. Чехов наче закликає тверезо подивитися на життя. У відомій історії лікаря Старцева з опо­відання «Іонич» бачимо ставлення письменника до «загадкової натури» Котика, у якій усе надумане, несправжнє. Може, тому вона й сама нещаслива, бо жила ілюзіями, та й Старцеву підрізала крила.

Чехов ніби постійно нагадує читачеві: не шукайте «загадкових натур» серед звичайних міщан, що опікуються лише їжею та грішми. Не наділяйте званням «ідеаліст» людей з «ганчірковою» душею. Бо все, на жаль, пояснюється значно простіше й грубіше. Прізвище Чимша-Гімалайський зовсім не шляхетне. «Ма­єток», де посаджено аґрус, виявляється клаптиком землі сумнівного вигляду, на якому навряд чи вдасться щось побудувати чи виростити, проте Чимша-Гімалай­ський пишається ним і вважає себе поміщиком. Чехов нівелює звичний літера­турний стандарт поділу героїв на шляхетних і ницих духом, що завжди протистав­ляються у літературних творах. Письменник розвінчує високий ореол страждання й шляхетності, створений літературою навколо образу «маленької людини». Він гадає, що життя кожної окремої «маленької людини» не так просто змінити, як це часто описується у літературних творах. Тим більше якщо людину влаштовує стан «вічного страдника» і вона нічого не хоче зробити задля будь-яких змін у житті.

«Маленька людина» постає у чеховських творах створінням, гідним швидше жалю, ніж співчуття. Бо ця людина втратила право на повагу, оскільки не пова­жає себе сама.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 260 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz