ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Світ мистецтва у п’єсі А. Цехова «Чайка»

П’єса «Чайка» чи не вперше підняла завісу над таємничим світом театру, літе­ратури. Чехов відверто говорить про проблеми сучасного театру і літератури, по­казуючи його вплив на формування характерів героїв, їхню долю.

Такою показана актриса Аркадіна. Вона вже відома, уславлена, здається бла­гополучною. Але чомусь не дуже віриться у її ідеальний образ. Її син, Трепльов, говорить про неї: «Вона любить театр, їй здається, що вона служить людству, свя­тому мистецтву, як на мене, сучасний театр — рутина, забобон». Чому ж здаються дрібними істини, які пропагує на сцені його мати? Насамперед тому, що ці істини навчили Аркадіну егоїстичної відстороненості від життя, привчили її грати життя, а не жити. Навіть матір’ю для Трепльова вона ніби стає на час, коли він поряд. А коли його немає поряд, то їй ще краще: можна здаватися молодшою. Поряд із нею не менш відомий автор — Тригорін. Він зажив слави талановитого пись­менника, проте Трепльов слушно зауважив про його творчість: «Щодо його писа­нини, то... Гарно, талановито... але... після Толстого або Золя не захочеш читати Тригоріна». У цих словах мрія Трепльова про справжнє мистецтво, яке допоможе об’єднати людей, зробити бодай щось, аби вони не почувалися самотніми. Ось чому його п’єса пронизливо, емоційно кричить про цю самотність, але його не розуміє навіть мати. Актриса перемагає в ній і тепер. Ревнощі людини богемного кола виявляються сильнішими від звичайного материнського почуття любові, ро­зуміння. Це вражає Трепльова: «Вибачайте! Я не врахував, що писати п’єси і грати на сцені можуть тільки поодинокі обрані люди. Я порушив монополію!» Щирість почуття не могли оцінити люди, для яких вже давно стерлася межа між життям і театром. Усе їхнє життя — театр, причому у найгіршому розумінні: справжні по­чуття давно вже замінені в них на звичні мізансцени і театральні паузи. Навіть людська доля для них усього лиш сюжет для невеликого оповідання. Це так зване «мистецтво» спотворило долю Ніни, трепльова. А для Ніни воно стало хрестом, який вона збирається нести усе життя. Це стане заміною життя і щастя для неї, бо вона отруєна театром: «Головне не слава, не пишнота, не те, про що я мріяла, а вміння терпіти... Я вірую, і мені не так боляче, і коли я думаю про своє призна­чення, я вже не боюсь життя». А для Трепльова театр, письменство не може замі­нити життя. Тому він кінчає життя самогубством.

Роздуми про щирість почуттів і справжність вчинків, про мистецтво і життя — це і є смисл п’єси «Чайка», однієї з перших п’єс про театр і літературу та життя людей мистецтва.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 137 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz