ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Поезія Ш. Бодлера: пошук, тривога, заклик і суцільна емоція

Зміни, які принесло XX століття в людське життя, жорстокі й парадоксальні події змінили й самі людські душі, а відтак — відобразились у творчості, в мис­тецтві.

Шарль Бодлер привніс у літературу власне світовідчуття, новий спосіб світо­сприйняття. Романтична гостра тривога, сплін, туга й відчуття несправедливості, навіть певна відраза до дійсності — дійсності жорстокої та безглуздої, — такі су­перечливі й невеселі мотиви є у творчості Бодлера.

Його збірка «Квіти зла» стала знаковою подією в літературі. Саме ПІ. Бодлер сказав світові в обличчя, що настала криза духовності. Що має настати кінець жорстокості й несправедливості, ницості, які панують навколо. Поет не видає «го­тових рецептів», не пише «викривальних» творів, зовсім ні, він просто висловлює у текстах власні емоції. Вони такі напружені, болючі, що читач просто не може залишитись осторонь, не співчуваючи ліричному герою.

Що ж має значення у світі? «Краса», — дає відповідь ПІ. Бодлер у своїх поезіях.

Немає значення, чи з пекла ти, чи з раю.

Потворно вибредна, страхітлива й свята.

Як до безмежностей, що я про них не знаю.

Але жадаю їх, відчиниш ти врата!

Це байдуже, хто ти, чи Діва, чи Сирена,

Чи Бог, чи сатана, чи ніжний Херувим,

Щоб лиш тягар життя, о владарко натхненна.

Зробила легшим ти, а всесвіт — менш гидким!

Так висловлюється поет у вірші «Гімн красі». Світ ліричного героя «гидкий», бо розколотий навпіл: світ ідеальний настільки далекий від світу реального, що цей трагічний розкол, властивий світовідчуттю романтиків, призводить до неймо­вірно напружених переживань. Ліричному героєві болить душа. Він почуваєть­ся відірваним від загалу, відлюдником. Ця криза, трагічність, переживання через «квіти зла», що буяють довкола, тільки загострюються через усвідомлення влас­ної інакшості. Доля поета, обранця, це неймовірно важко, але він «подібний до князя хмар»:

Поете! Князю хмар твоя подібна сила.

Між блискавок ти свій у грозовій імлі;

Але під шал образ перешкоджають крила Тобі, вигнанцеві, ступати по землі.

Але розкол світу у свідомості героя — не тільки привід для тотального песи­мізму й світової скорботи, спліну... Дух поета перебуває у пошуку, він не зупи­няється ані на мить. У пошуку краси і гармонії, у пошуку ідеалу, адже саме краса здатна врятувати світ від зла.

о,    мій дух невгамовний, ти линеш, пливеш.

Наче вправний плавець, що розрізує хвилі.

Борозниш неосяжність, і серце безсиле Осягти насолоду — жага ця без меж.

Особливим постає кохання у творах Бодлера. Важко навіть описати словами, яким зображує це почуття поет: нібито тривога, але водночас і захоплення, нібито гіркота разом із солодкістю зливаються у душі ліричного героя. Мені дуже подо­бається вірш «Змія танцює». Якесь дивне почуття вдалося схопити і відобразити авторові, навіть не про кохання тут ідеться, а про швидкоплинне враження, від­чуття, яке не можна передати словами.

Ш. Бодлер посідає особливе місце у світовій літературі. Його твори значно вплинули на формування особливого мистецького напряму — декадансу. Вони і досі хвилюють читачів, бо, попри всі зміни в світі, ідеальний світ так само дале­кий від реального, і завжди існуватимуть люди, душа яких це гостро відчуватиме. Так гостро, як відчував це геніальний поет Шарль Бодлер.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 155 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz