ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Мої улюблені поезії А. Рембо

Література розвивається за власними законами. Іноді їх можна пояснити, але часто вони залишаються загадковими. Розвиток мистецтва у XX сторіччі був над­звичайно стрімким. Частково він зумовлений історичними подіями, які сколихнули свідомість людства. Я багато думав про це, але, познайомившись із цими творами ближче, захотів хоча б частково залишити проблему теоретичних пояснень науков­цям і просто насолоджуватись читанням. Адже якщо говорити про поезію, особли­во ж поезію модерністів, символістів, то там насправді є чим насолодитися.

Творчість Артюра Рембо, і це не викликає сумнівів, належить до напряму мо­дернізму. Проте більш чітка класифікація і досі викликає суперечки. Більшість зараховує його до напряму французького символізму. Власне, саме ця естетична модель найвиразніше представлена в його творах.

Символістське світобачення здається мені особливим і чарівливим. Можливо, в чомусь воно навіть близьке мені. Оцей поділ світу на ідеальне й реальне, заглиб­лення у такий недосяжний, проте такий чарівний платонівський світ ідей, увага до найменших невідчутних порухів людських емоцій, відчуттів, вражень — все це приваблює мене як читача просто неймовірно. Відмова від прямих значень, від фальшивої емоційності й натуралізму з реалізмом разом — це ті символістські за­сади, які були задекларовані від початку у відповідному «маніфесті».

Усе це відображається у творчості А. Рембо. Відверто кажучи, це один з моїх найулюбленіших поетів. Важко, згадуючи про нього, не говорити про його жит­тєвий шлях, тим більше, що саме життя часто зумовлює творчий шлях людини... Але я, мабуть, утримаюсь. Надто вже неоднозначним здається мені усе, що тра­пилось із поетом за життя, надто вже не подобається мені говорити й міркувати про те, чого до ладу не знаю, хочеться говорити більше про самі тексти, які, без­умовно, на те заслуговують.

Назви поезій, які мені найбільше подобаються, досить прості. Але важливо зрозуміти, що відмова від простих однозначних образів не означає для символіс­тів і самого Артюра Рембо прагнення до чогось надскладного. Це багаторівневість значень, які ховаються у найпростіших, але одночасно й неоднозначних словах.

Вірш «Відчуття» — один з моїх улюблених:

В блакитні вечори стежками йтиму я;

Колотиме стерня, траву почну топтати:

Відчує свіжість піль тоді нога моя,

Я вітру голову дозволю овівати.

Отож мовчу собі, сповільнюю ходу, в душі безмежної любові лиш припливи;

Все далі й далі, мов бродяга той, піду,

З Природою, немов із жінкою, щасливий.

Скільки разів я зупинявся посеред поля, чи посеред осіннього лісу, замилува- ний природою, насправді щасливий, але не в змозі висловити свої враження й від­чуття. Коли ж я прочитав цю поезію, мені здалося, що щось подібне відчував і я... Щось саме таке. Але поезія Рембо — не тільки замилування природою. Інший його твір називається зло. Він присвячений війні. І тут поет відходить від описування ре­алістичних подій, звертаючись до образів-символів, до чогось глибшого і загальні­шого, до чогось більш філософського, ніж засудження чи просто змалювання:

Тоді сміється Бог із ладану, з узору Церковних скатертин, із чаш, із вівтарів —

І засинає він під славоспіви хору,

І прокидається від схлипу матерів.

Що в чорних очіпках заходять до собору,

І в кожної мідяк — за сина, що згорів.

Війна постає у творах А. Рембо майже живою істотою, але й особливим ста­ном світу, коли Бог прокидається від схлипів... Ці образи дійсно вражають.

У своєму творі я хотів написати про якомога більше поезій цього неймовір­ного поета-символіста... Але якось не вдалося. Власне, готуючись до написання тексту, я усі ці поезії наново переглянув, перечитав... і — пережив. А. Рембо зали­шається для мене літературним генієм, який створив власний художній світ. Цей світ можна сприймати, але годі й намагатися висловити словами свої враження. Хіба що доведеться говорити образами-символами...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 218 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz