ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Символічна картина пошуків щастя і сенсу бупя у п’єсі М. Метерлінка «Синій птах»

Різні розуміння поняття «щастя» і його пошуку. (Щастя — в грошах, у спо­кійному родинному житті; у творчому пошуку, у праці, що подобається, тощо; шляхи пошуку можуть бути різні: через пізнання себе, через навчання, через здобуття професії, кар’єри, розштовхуючи інших.)

II.     Пошуки щастя героями п’єси «Синій птах».

1.     Символічний зміст образу Синього птаха. (Це узагальнений образ щастя взагалі; інші образи — символи певних думок та ідей; вся п’єса створює символічну картину світу, що відповідає світогляду автора.)

2.     П’єса Метерлінка — дитяча казка для дорослих. (Головні герої — діти Тіль- тіль і Мітіль — символізують безгріховну чисту душу; вони чисті, неуперед- жені, наївні, здатні на співчуття; алегоричність образів завдає роботу розу­му і серцю дорослих.)

3.     Подорожі і зустрічі на шляху пошуків Синього птаха. (Країна Спогадів, Царство Майбутнього, палац Ночі; огидні Насолоди: їсти. Коли Не Відчу­ваєш Голоду, Бути Багатим, Нічого Не Робити; Домашні Насолоди: Бути Здоровим, Любити Батьків, Бачити Зірки; Великі Радощі: Бути Справедли­вим, Бути Добрим, Радість Материнської Любові; насолоди не є щастям, до щастя ведуть життєві ідеали.)

4.     Помічники у пошуках щастя. (Душа Світла допомагає здолати перешкоди і збагнути справжні цінності життя; дітей супроводжують душі Хліба, Мо­лока, Цукру, Води і Вогню (одвічні протилежності). Кішка і Собака (зрада і вірність.)

5.     Образ палацу Ночі. (Це морок і незнання, різні жахи; там є Сад Мрій; у па­лаці Ночі важко відрізнити добро від зла; щастя, за Метерлінком, — у пізнан­ні сутностей цього світу.)

6.     «Потрібно бути сміливим, щоб бачити приховане». (Шлях до розуміння важливих істин небезпечний і складний; головне — відповідальність за щастя інших.)

НІ. П’єса Метерлінка — про сенс буття людини. (Щастя — в пізнанні сенсу свогоБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 157 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz