ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 22
Гостей: 22
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Інтелектуальний характер драматургії Б. Шоу

I.       Б. Шоу — драматург-новатор. (Бернард Шоу зробив дуже багато для розвит­ку театрального мистецтва. У XX сторіччі, коли література розвивалась дуже стрімко, він не тільки відобразив у свої драмах тенденції нової культурної доби, а й багато в чому виступив творцем цих новітніх тенденцій. Оновлення драми у творчості Б. Шоу відбулось на багатьох рівнях — від найглибшого іде­ологічного виміру, до введення нових художніх прийомів зображення.)

II.     Особливості драматургії Б. Шоу.

1.    Особливе світовідчуття. (Б. Шоу активно виступив проти трагедії в театрі.

Трагедія, що побутувала в театральному мистецтві з античних часів, мала б, на думку багатьох митців, очищувати душу глядача через страх та співпере­живання. Але Б. Шоу вважав, що вплив мистецтва може і має відбуватися іншим чином — через запрошення глядача або читача до розмірковувань, а не тільки до співпереживань. Б. Шоу пропагує нове світобачення — актив­ну життєву позицію, інтелектуальне сприйняття мистецтва, оптимізм.)

2.    Конфлікт ідеологій. (У драмах Б. Шоу конфлікт розкривається не через су­

перечність між інтересами та бажаннями персонажів. Конфлікт полягає надто глибше — у суперечності ідеологій. Персонажі ж є виразниками цих ідеологій, певних сукупностей ідей. Таким чином, п’єси Б. Шоу перетво­рюються на своєрідні дискусії, стаючи одночасно творами не тільки для постановки на сцені, а й так званими «п’єсами для читання».)

3.    «Філологічний конфлікт» у п’єсі «Пігмаліон». (Тип конфлікту у цьому тво­

рі, який критики назвали «філологічним», зумовлений не тільки власне сюжетом (професор фонетики Хіггінс вчить правильної вимови дівчину- квіткарку Елізу Дулітл). За звичайною фабульною колізією ховається сер­йозніший конфлікт, ідеологічний: Б. Шоу наголошує на тому, що мова характеризує людину не менше, ніж походження, визначаючи її соціальну приналежність.)

4.    Художні прийоми. (Б. Шоу реформував драматичне мистецтво й на рівні художніх прийомів. Мислення Б. Шоу — мислення парадоксу. Тобто че­рез руйнування стереотипів, через спробу по-іншому поглянути на звичні речі й явища письменник ставить нові питання, змушує читача міркувати. У п’єсі «Пігмаліон» Б. Шоу переосмислює міф. Використання елементів міфу у творчості — один з характерних прийомів того часу.)

III.     Місце творчості Б. Шоу у драматургії XX сторіччя. (Б. Шоу заклав нову тради­цію драматургії. Поруч із такими геніями театрального мистецтва, як Б. Брехт, М. Метерлінк, Ж. Ануй драматург Б. Шоу значно вплинув на розвиток літе­ратури XX сторіччя.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 197 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz