ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Улюблені герої українських народних пісень

Історичні пісні супроводжували довгий шлях життя цілого народу і відобра­жали не лише головні події, а й змальовували образ героя — захисника Батьків­щини. Яким був цей герой? З найдавніших часів історична пісня донесла імена героїв «невольницьких пісень»: Маруся Богуславка, Самійло Кішка, Іван Богу- славець, козак Байда та інші. Герої історичних пісень завжди були носіями най­кращих моральних рис — стійкості, хоробрості, мужності і любові до Бога, до Батьківщини, до матері. Історична пісня відображала як реальні історичні по­дії, так і емоційне ставлення народу до них. Для когось козаки були «розбійни­ками», на яких не раз скаржився Кримський хан королю Польщі, а для укра­їнського народу не було кращого слова для чоловіка, як «козак». Свого часу італійський професор Доменіко Чапполі захоплено писав про козацтво: «Коза­ки — це надзвичайно симпатичні типи слов’янського племені, горді, відважні лицарі, які сміливо дивляться у вічі смерті, завжди готові на двобій з нею. Ша­бля — його хрест, перемога — його бог, а пісня є його молитвою...»

У часи Визвольної війни 1648—1654 років народжуються нові історичні пісні, де героями є Богдан Хмельницький, Іван Богун, Данило Нечай, Максим Криво- нос та інші. Часто пісня перебільшує людські сили героя:

Ой кинувся козак Нечай Від дому до дому Та зложив же ляхів тисяч З коней, як солому.

Певні риси казковості підкреслюють невмирущу значущість цих героїв — ве­ликої сили, готової боронити Україну.

Саме оборонцем, справжнім героєм описано Богдана Хмельницького у чис­ленних піснях. Зокрема пісня «Чи не той то хміль» подає не лише картину битви Хмельницького з ляхами, а й ніби передає його слова:

А я ляхів не боюся І гадки не маю.

За собою велику потугу я знаю.

Іще й орду за собою веду...

Так, на думку українського люду, мав говорити і мислити їхній улюблений герой і не менш популярні історичні постаті Дорошенка й Сагайдачного, про яких згадують у відомій пісні «Ой на горі та й женці жнуть». М’який гумор лише підкреслює любов народу до цих хоробрих і мужніх людей, що набули слави в боях і залишилися в пам’яті народній назавжди, закріпивши ідеал козака-зви- тяжця, патріота, оптиміста. Про це свідчить відома пісня «Розлилися круті бе­режечки», що подає надію:

А ми ж свою славну Україну,

Гей, гей та розвеселимо!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 138 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz