ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Образ хазяїна жипя у П’ЕСІ І. Карпенка-Карого «Хазяїн»

П ’єса «Хазяїн» написана близько ста років тому (1900), проте її проблемати­ка і герої залишаються на диво сучасними. У образі Терентія Гавриловича Пу­зиря втілено найбільш суттєві риси «хазяїна» життя — людини, яка завдяки ба­гатству набула великої ваги у суспільстві.

І. Франко зазначив, що І. Карпенко-Карий дав «грандіозну по своїм замис­лі й по майже бездоганнім обробленню картину промисловця і глитая з селян з його могутніми впливами і чисто селянською вдачею». Однак образ Пузиря на­багато ширший, це не лише уособлення сільського багатія. Це типовий характер буржуа періоду економічного перелому, коли гроші, зароблені різними шляха­ми, мають вагу і забезпечують становище у суспільстві і владу їхньому власни­ку, але витоки багатства ще не приховані під культурним шаром доброї освіти й набутої світськості. Пузир — мільйонер-землевласник, який спочатку справді був добрим хазяїном, бо вмів працювати, не шкодуючи сил. З першого погляду, це образ простого доброго трудівника, бо й сам він говорить: «Я сорок літ не­доїдав, недопивав, недосипав, кровію моєю скипіла кожна копійка...» Терентій Гаврилович викликає повагу, коли відмовляється стати засновником «сахарного заводу», бо він не знається на цьому. Він ділова людина, має цілеспрямований розум, знається на сільській праці, бо й сам колись її виконував. Він працез­датний і вміє, за словами Феногена, нарощувати оберти «хазяйського колеса». Однак що ж заважає йому втриматися на позиціях «хазяїна життя»? Передусім втрата людяності, втрата міри і перехід межі, за якою немає заборон. У тому чис­лі й моральних. Аби тільки гроші! Саме це й сталося з Пузирем. Він, що вважав себе за хазяїна життя, гине від своєї жадібності. У гонитві за грішми цей «хазя­їн» стає їхнім невільником.

Тож про що насправді п’єса? На мій погляд, це твір-попередження про те, що чекає на людину, яка надто захоплюється гонитвою за грошима. А ще це правдива історія про накопичення капіталу і «хазяїна» життя, який вже забув, що й сам колись голодував, а тепер совість дозволяє йому користуватися деше­вою робочою силою. Бо справжню ціну він не заплатить ніколи. Межу перейде­но. Гроші вже стали справжнім хазяїном такого собі «хазяїна».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 109 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz