ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Зображення селянства у повісті І. Франка «Перехресні стежки»

Як часто у різних творах, торкаючись питання про селянство, говорять про його бідність, темноту, «забитість»! Але ж це позиція хибна, бо в ній зверхність до простих людей. Саме цього погляду на селянство немає у Франка.

Очима головного героя твору Євгенія Рафаловича він бачить мудрість, роз­судливість селян, їхня дотепна мова вражає образністю і живою думкою. Осо­бливо яскраво це видно під час віча, коли люди, «про яких, судячи з їх зверх­нього вигляду, всякий сказав би, що ледве вміють дорахувати до п’ятьох, нараз виявляли себе неабиякими бесідниками». Отут виявилася суть селянства. Так, люди по селах часто темні, затуркані, залякані, безправні. Досить згадати жах­ливий випадок, коли внаслідок неправильного щеплення помирають селян­ські діти. Та й одурити їх може кожен безсоромний чиновник чи пройдисвіт на зразок адвоката ІПпадельського. Останній видурює в селян, наляканих війною, тяжкою працею нажиті гроші нібито за те, щоб звільнити їхніх синів від армії. Селяни ж і справді неосвічені, наївні, довірливі. їх стільки разів ошукували, що вони й не знають, кому вже вірити. Вони безправні, їм ні до кого звернутися. Ось тому й вирішив Рафалович допомагати селянам захищатися. Від щирого серця звучать у повісті слова: «Не кривдіть свій народ. Треба подивляти вродже­ний талант тих людей, у яких нужда не приглушила, не заморочила його».

Отож не жалістю до вбогого була любов Рафаловича до селянства, а актом поваги і обов’язку сина свого народу. Про це він і говорить: «Вихований, виго- дуваний хлібом, працею і потом свого народу, ...повинен своєю працею, своєю інтелігентністю відплатитися йому».

Саме тому усі папери веде Рафалович українською мовою і так само у суді говорить тільки по-українськи, бо так усе зрозуміло народові. Це його мова, зрозуміла з дитинства. І це мова тисяч селян, яких заганяють у глухий кут не­вігластва, використовуючи для цього ще й чужу канцелярську мову. Рафалович добре розуміє це, і ставить за мету свого життя служіння народові. Він для Єв­генія не безлика маса, а живі прекрасні люди, що всотали велич і красу своєї землі, мудрість предковічних законів, а ще «гумор, що блискає, мов огники з попелу».

Отож особливістю зображення селянства у повісті «Перехресні стежки» є ре­алістичне відображення справжнього становища селянства у суспільстві і шляхи виходу з нього, з цієї скрути за допомогою народної інтелігенції.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 75 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz